,

Pobił rekord skoczni w Planicy. Zdążył przed konkursem drużynowym

04.03.2023 13:08

Jarl Magnus Riiber poprawił rekord skoczni w Planicy o trzy metry. Norweg podczas sobotnich zawodów na dużym obiekcie uzyskał 147 metrów i był na ostatniej prostej po kolejny złoty medal mistrzostw świata w kombinacji norweskiej.

Jarl Magnus Riiber
fot. Viaplay Urheilu/Twitter screen

Ostatecznie kwestia złotego medalu w kombinacji norweskiej była przesądzona po skokach. Tym samym Jarl Magnus Riiber wywalczył ósmy w swojej karierze złoty medal świata, poprawiając rekord wszech czasów. Wcześniej razem z Erikiem Frenzelem miał po siedem mistrzowskich tytułów. Trzy z dotychczasowych siedmiu złotych krążków Riiber wywalczył w trwających zawodach w Planicy: indywidualnie na normalnej skoczni oraz w drużynowych zmaganiach mężczyzn i mieszanych. Następnie triumfował w biegu na 10 km.

Riiber poprawił rekord skoczni w Planicy [WIDEO]

Przypomnijmy, że wyniki z kombinacji norweskiej nie są jednoznacznie uznawane jako oficjalne rekordy skoczni. Te mogą być ustanawiane podczas rywalizacji w skokach. W związku z tym rekord tego obiektu w Planicy wciąż należy Petera Prevca, który w 2014 roku uzyskał 142 metrów.

Jedyny Polak w stawce Andrzej Szczechowicz miał 99 metrów i był przedostatni w skokach, więc nie liczył się w walce o czołowe lokaty w biegu.

loader

O godzinie 16:30 tego samego dnia na skoczni w Planicy odbędą się zmagania drużynowe w skokach. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP