Obserwuj w Google News

Wietrzna loteria w Oslo. Dawid Kubacki odpalił, ale tylko w jednej serii

2 min. czytania
11.03.2023 16:27
Zareaguj Reakcja

Słoweniec Anze Lanisek zwyciężył w konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich rozgrywanym w ramach cyklu Raw Air 2023. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft, a trzecie Niemiec Karl Geiger. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki, zakończył zawody na dziewiątej pozycji.

Dawid Kubacki
fot. JURE MAKOVEC/AFP/East News

Dawid Kubacki zajął dziewiąte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Zwyciężył Słoweniec  Anze Lanisek przed Austriakiem Stefanem Kraftem i Niemcem Karlem Geigerem.

Lanisek, który w drugiej serii oddał najdłuższy skok w konkursie - 139,5 m, uzyskał łączną notę 260,2 pkt i wyprzedził Krafta o 5,8 pkt oraz Geigera o 6,7 pkt. Tuż za podium uplasował się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norweg Halvor Egner Granerud.

Redakcja poleca

Dawid Kubacki odpalił, ale tylko w jednej serii

Kubacki, który wygrał piątkowe kwalifikacje, po pierwszej serii zajmował dopiero 16. miejsce (120,5), ale w drugiej serii znacznie się poprawił (135 m) i łącznie przegrał z Laniskiem o 18,6 pkt.

Kamil Stoch był 13., a Piotr Żyła 29. Do serii finałowej nie zakwalifikowali się 31. Aleksander Zniszczoł, 43. Jakub Wolny oraz 44. Paweł Wąsek.

Sobotni konkurs był częścią cyklu  Raw Air, który zainaugurowały piątkowe kwalifikacje. W tym roku składa się na niego rekordowa liczba 18 skoków w 10 dni. Na ten moment prowadzi w nim Lanisek, na drugim miejscu jest Kraft, zaś na trzecim - Kubacki.

TAK RELACJONOWALIŚMY KONKURS INDYWIDUALNY PŚ W SKOKACH W OSLO W RAMACH CYKLU RAW AIR:

RadioZET.pl