Obserwuj w Google News

Znamy skład Polaków na Raw Air. Kolejna szansa dla Jakuba Wolnego

2 min. czytania
08.03.2023 11:54
Zareaguj Reakcja

Jakub Wolny po raz trzeci w tym sezonie powraca do pierwszej reprezentacji Polski w skokach narciarskich. 27-latek znalazł się w składzie na prestiżowy norweski cykl Raw Air. Kadrę uzupełniają uczestnicy mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Planicy.

Jakub Wolny
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNew

Dla Jakuba Wolnego ten sezon nie należy do najbardziej udanych. 27-latek, dwukrotny mistrz świata juniorów z 2014 roku, lawiruje pomiędzy kadrą A i B, od czasu do czasu dostając swoje szanse w Pucharze Świata. Żadnej z nich nie potrafił jednak wykorzystać. W początkowej fazie rywalizacji, a także podczas mistrzostw świata w lotach w Bad Mitterndorf oraz w czasie zawodów w Willingen nie punktował i ponownie został "zesłany" do Pucharu Kontynentalnego. O swojej nominacji na Raw Air poinformował już we wtorek, wychodząc nieco przed szereg.

"Weekend w Iron Mountain dobiegł końca. 3x TOP10. Niektóre skoki bardzo fajne. Teraz czas sprawdzić się na Raw Air" - napisał w mediach społecznościowych. Oficjalny skład na norweski cykl został ogłoszony w środę i istotnie znalazł się w nim zawodnik z Bielska-Białej.

Redakcja poleca

Raw Air 2023: Skład Polaków

W kadrze są ponadto medaliści ostatnich mistrzostw świata w Planicy: Piotr Żyła i Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek. Wszyscy mieli okazję sprawdzić się w najważniejszej imprezie tego sezonu, ale nie zdołali sięgnąć po medal w drużynie.

Organizatorzy tegorocznego Raw Air zrezygnowali z konkursów drużynowych, a dołożyli dwa konkursy indywidualne. To z kolei wiąże się z dwoma dodatkowymi prologami i rekordowymi 18 seriami zaliczanymi do klasyfikacji generalnej cyklu. Impreza odbędzie się w dniach 10-19 marca na obiektach w Oslo, Lillehammer i Vikersund.

To będzie szósta edycja turnieju. W pięciu poprzednich ze zwycięstwa cieszyło się trzech skoczków: po dwa razy Kamil Stoch oraz Stefan Kraft, a raz triumfował Ryoyu Kobayashi.

RadioZET.pl