Obserwuj w Google News

Zmiana w polskiej kadrze na końcówkę Raw Air. PZN podał powód

1 min. czytania
16.03.2023 14:18
Zareaguj Reakcja

Jakub Wolny nie weźmie udziału w konkursach w Vikersund w ramach cyklu Raw Air - poinformował Polski Związek Narciarski. Polski skoczek zmaga się z chorobą. Trener Thomas Thurnbichler znalazł już zastępstwo dla 27-latka.

Jakub Wolny
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Jakub Wolny w środę nie przebrnął kwalifikacji i miał nie wystartować w czwartkowym konkursie Raw Air 2023 w Lillehammer. W dotychczasowych prologach oraz zawodach zdobył 647.8 pkt i zajmował odległe 41. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

"Jakub Wolny z powodu choroby opuszcza kadrę na Raw Air. W trakcie ostatnich konkursów zastąpi go Andrzej Stękała" - napisano na Twitterze Polskiego Związku Narciarskiego.

Raw Air 2023: Stękała za Wolnego

Andrzej Stękała, brązowy medalista MŚ i MŚ w lotach w drużynie, w tym sezonie startuje głównie w Pucharze Kontynentalnym. Jedyne występy w pierwszej kadrze zanotował na inaugurację w Wiśle, ale w obu przypadkach nie przeszedł eliminacji. Później wypadł z orbity zainteresowań Thomasa Thurnichlera i dopiero w końcówce norweskiego cyklu dostanie swoją szansę przypomnienia się szerokiej publiczności.

Rywalizacja w Vikersund odbędzie się w dniach 17-19 marca. Po niej poznamy triumfatora Raw Air. Najbliżej sukcesu jest reprezentant gospodarzy Halvor Egner Granerud.

RadioZET.pl