Sensacyjne doniesienia mediów. Granerud skacze mimo choroby COVID-19?

11.03.2023 20:26

Halvor Egner Granerud jest zakażony koronawirusem? Norweskie media po sobotnim konkursie Raw Air 2023 w Oslo przekazały, że lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest przeziębiony i nie wykluczyły choroby COVID-19.

Halvor Enger Granerud
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Halvor Egner Granerud już raz przechodził COVID-19. W marcu 2021 roku, a zatem niemal dokładnie rok po wybuchu pandemii, w mediach społecznościowych przekazał, że jest zakażony koronawirusem i nie będzie brał udziału w najbliższych konkursach Pucharu Świata. W tym sezonie jego dyspozycja - zwłaszcza od Turnieju Czterech Skoczni do MŚ w Planicy - była wyborna i pozwoliła mu na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej.

Cykl Raw Air 2023 Norweg rozpoczął od 5. miejsca w prologu i 4. lokaty w konkursie w Oslo. Norweskie media po konkursie poinformowały, że słabsza postawa lidera kadry jest spowodowana chorobą. Trener skandynawskich skoczków Alexander Stoeckl wyjaśnił dziennikowi "Dagbladet" że "Halvor ma symptomy przeziębienia, nie jest sobą i czuje się bardzo zmęczony. Po mistrzostwach świata w Planicy większość naszej ekipy chorowała, a ja sam musiałem leżeć w łóżku trzy dni".

Granerud ma COVID-19?

Skoczek jak nigdy wcześniej zignorował norweskich dziennikarzy, przechodząc po zakończeniu konkursu obok nich w milczeniu i nie odpowiedział na żadne pytanie. Wyjątek zrobił dla kanału telewizji NRK, który posiada prawa do transmisji.

Opisano i pokazano na zdjęciach, jak udał się w stronę hotelu położonego tuż za skocznią, w którym mieszkają Norwegowie "zgarbiony i powłócząc nogami" i do końca dnia się już nie pokazał. "Nawet dla nas nie był zbyt rozmowny. Widać, że czuje się źle psychicznie i fizycznie" - skomentował NRK.

Norweskie media skomentowały, że "symptomy przeziębienia w dzisiejszych czasach mogą oznaczać zarażenie COVID-19". "Tego tematu unika się w obozie naszych skoczków jak ognia i nie istnieje" - skomentował "Dagbladet".

Raw Air rozpoczął się w piątek i potrwa do 19 marca. Po niedzielnym konkursie w Oslo rywalizacja przeniesie się do Lillehammer, a później do Vikersund.

loader

RadioZET.pl/PAP, Zbigniew Kuczyński