Zamknij

W Zakopanem wieje halny. Puchar Świata może zostać storpedowany przez pogodę

15.01.2023 11:20

Pogoda może znacznie skomplikować rozegranie niedzielnego konkurs puchar Świata w Zakopanem. Według prognoz, tego dnia będzie wiał halny, który w pojedynczych porywach osiągnie 80-90 km/h, a średnio będzie wynosił 30-40 km. W dodatku, najsilniejsze porywy są spodziewane wieczorem i po południu.

Puchar Świata może zostać storpedowany przez pogodę. W Zakopanem wieje halny.
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Skoczkowie będą rywalizowali w Zakopanem od piątku do niedzieli. Na początek na Wielkiej Krokwi odbędzie się trening i kwalifikacje, w sobotę czeka nas konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny. Zawody odbędą się o godz. 16, co dodatkowo komplikuje sytuację.

„Najnowsze prognozy szczególnie niepokojąco prezentują się na niedzielę. Wówczas południowy wiatr halny miałby osiągać średnią prędkość 30-40 km/h, a w pojedynczych porywach nawet do 80-90 km/h. W dodatku najsilniejszy wiatr jest spodziewany w południe i wieczór” – informuje strona Pogoda i Radar.

W niedzielę dodatkowym utrudnieniem ma być przelotny deszcz. Temperatura wyniesie ok. 3 stopni. Organizatorzy mieli też kłopoty ze śniegiem. „Podczas ostatnich opadów spadło go bardzo dużo, ale odwilż sprawia, że się roztapia” – informują synoptycy.

PŚ w Zakopanem. W niedzielę deszcz lub deszcz ze śniegiem 

Pogoda nie będzie przeszkodą w piątek i sobotę – spodziewany jest słaby wiatr oraz przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu.

W Zakopanem wystartuje sześciu Polskich skoczków. Poza "żelazną trójką" w postaci Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyły zobaczymy również Pawła Wąska, Jana Habdasa oraz Aleksandra Zniszczoła, który zajął miejsce Stefana Huli po TCS. W kwalifikacjach wystartuje tylko 51 zawodników, więc najprawdopodobniej wszyscy Polacy wystartują w niedzielnym konkursie PŚ.

loader

RadioZET.pl/PAB