Zamknij

Cała drużyna wycofana z konkursów w Zakopanem. To efekt słabych wyników

06.01.2023 22:34

Reprezentacja Japonii została wycofana z konkursów Pucharu Świata w Zakopanem, które odbędą się w dniach 13-15 stycznia na Wielkiej Krokwi. Taka decyzja jest podyktowana niezadowalającymi wynikami.

Ryoyu Kobayashi
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Japonii od początku sezonu spisuje się poniżej oczekiwań. Już w połowie zmagań wiadomo, że Ryoyu Kobayashi nie obroni wywalczonej przed rokiem Kryształowej Kuli, gdyż obecnie plasuje się na odległej 20. pozycji. Drugi z przedstawicieli tej drużyny jest Naoki Nakamura (24.), natomiast Yukiya Sato i Junshiro Kobayashi plasują się ex aequo na 40. miejscu z dorobkiem zaledwie 12 punktów. Pierwszy z tej dwójki poprzednie rozgrywki zakończył na bardzo dobrej 13. lokacie i był wyżej od wszystkich Polaków.

Nie lepiej było w zakończonym w piątek 6 stycznia 71. Turnieju Czterech Skoczni. Ryoyu Kobayashi ponownie stracił tytuł, kończąc rywalizację na 18. pozycji. Jego koledzy byli daleko w tyle - Nakamura był dopiero 35., a Ren Nikaido 47. Tak fatalna dyspozycja doprowadziła do drastycznych decyzji.

Japonia nie wystąpi w Zakopanem

Jak przekazał dziennikarz Kanału Sportowego Wojciech Piela, Japonia nie weźmie udziału w konkursach Pucharu Świata w Zakopanem. Zamiast tego zawodnicy wcześniej wrócą do domu, by na własnych obiektach przygotować się do zmagań w Sapporo (20-22 stycznia).

Pod ich nieobecność istniała obawa, że na Wielkiej Krokwi nie uda się przeprowadzić zaplanowanych na sobotę 14 stycznia zawodów drużynowych. Miał go zastąpić konkurs duetów. Ostatecznie udało się "zabrać" osiem ekip. W Zakopanem wystąpią: Polska, Austria, Norwegia, Słowenia, Niemcy, Finlandia, USA i Rumunia.

loader

RadioZET.pl