Zmarnowana szansa Dawida Kubackiego. Żyła najlepszy z Polaków w Ruce

27.11.2022 11:30

Piotr Żyła zajął piąte, z kolei Dawid Kubacki szóste miejsce w niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ruce. Zawody zwyciężył Austriak Stefan Kraft. Sprawdź wyniki konkursu PŚ w skokach w Ruce!

PŚ w skokach w Ruce wynik

Piotr Żyła ponownie okazał się najlepszym z Polaków w niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ruce. Zajął on 5. miejsce. Zwycięzcami okazali się  Austriak Stefan Kraft oraz Norweg Halvor Egner Granerud (obaj mieli równą ilość punktów), a podium zamknął Japończyk Naoki Nakamura.

Po pierwszej serii wydawało się, że to jednak Dawid Kubacki osiągnie najlepszy wynik. Polak oddał bowiem skok na odległość 145.5 metra. W drugim podejściu jednak nie było już tak kolorowo - tylko 130 metrów.

Podium na wyciągnięcie ręki, Kubacki i Żyła znowu najelpsi w Ruce

Na 14. pozycji został sklasyfikowany Kamil Stoch, a na 28. Paweł Wąsek. Jakub Wolny był 39., a lokatę niżej zajął Aleksander Zniszczoł.

PŚ w skokach w Ruce: Wyniki konkursu