Historyczny trening kobiet odwołany. Co z prologiem mężczyzn w Vikersund?

17.03.2023 08:38

Pogoda nie rozpieszcza organizatorów cyklu Raw Air 2023. W piątek miały się odbyć pierwsze historyczne skoki kobiet na mamuciej skoczni w Vikersund, ale trening został odwołany z powodu fatalnych warunków atmosferycznych. Prolog mężczyzn też stoi pod znakiem zapytania.

Piotr Żyła
fot. JURE MAKOVEC/AFP/East News

Śnieżyca i podmuchy wiatru dochodzące do 13 m/s - to oficjalne powody odwołania treningów pań na jednej z największych skoczni świata w Vikersund. Na premierowe próby pań na tego typu obiekcie trzeba będzie poczekać zatem do sobotniego poranka. Serie próbne przełożono na godz. 10.

W programie Raw Air 2023 na 17 marca znajdują się jeszcze dwie pozycje - treningi (godz. 14:45) i prolog (godz. 17) mężczyzn. Czy w związku z sytuacją ta rywalizacja dojdzie do skutku? Są na to szanse.

Prolog w Vikersund zagrożony

Zgodnie z prognozami pogoda wraz z upływem dnia ma się poprawiać, ale nie będzie ona optymalna. W Norwegii spodziewany jest deszcz, a wiatr osłabnie tylko odrobinę. W godzinach zmagań może wiać z prędkością 7-9 m/s.

W czwartek w konkursie Raw Air 2023 w Lillehammer triumfował Dawid Kubacki, który awansował na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Prowadzenie utrzymał Halvor Egner Granerud, a za jego plecy wskoczył Anze Lanisek. Trzeci jest broniący tytułu Stefan Kraft.

RadioZET.pl