Prolog Raw Air w Lillehammer zagrożony. Organizatorzy walczą z pogodą

Krzysztof Sobczak
15.03.2023 17:11

Prolog cyklu Raw Air w Lillehammer może zostać przełożony na czwartek. Organizatorzy od godzin porannych walczą z warunkami atmosferycznymi. Na razie odwołano serię próbną mężczyzn i przesunięto prolog mężczyzn oraz rywalizację kobiet.

Kamil Stoch
fot. Arvid M/ Imago Sport and News/EastNews

Konkurs kobiet w Lillehammer w ramach cyklu Raw Air miał się rozpocząć o godz. 16:30, ale już trzy razy organizatorzy przesuwali godzinę przeprowadzenia zawodów. O 17:40 ponownie ma się zabrać jury.

Dominik Formela z portalu skijumping.pl poinformował, że Norwegowie mają alternatywne rozwiązanie, które obejmuje odwołanie zaplanowanego na środę prologu mężczyzn. Ten miał ruszyć o godz. 19:15, ale już został przesunięty na godz. 20. Pierwszeństwo mają bowiem panie i to one mogą wieczorem rozegrać konkurs. W takim układzie kwalifikacje zostałyby przełożone na czwartek.

Raw Air 2023: Granerud liderem

W klasyfikacji generalnej Raw Air 2023 prowadzi Norweg Halvor Egner Granerud. Jego najpoważniejszym konkurentem do końcowego sukcesu jest Stefan Kraft, który już dwa razy cieszył się z triumfu w cyklu, w tym w sezonie 2021/2022. Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki jest 8.

loader

RadioZET.pl/skijumping.pl