Obserwuj w Google News

Problemy zdrowotne Dawida Kubackiego. Co ze startem w Ruce?

2 min. czytania
16.11.2023 19:41
Zareaguj Reakcja

Dawid Kubacki nie pojawił się z resztą drużyny na konferencji prasowej zorganizowanej przed startem Pucharu Świata w skokach narciarskich. Trener Thomas Thurnbichler usprawiedliwił swojego podopiecznego, przekazując niepokojące wieści. Nowy sezon rusza za osiem dni.

Dawid Kubacki
fot. WOJCIECH MATUSIK/Polska Press/East News

Reprezentacja Polski skoczków narciarskich w Lillehammer przygotowuje się do nowego sezonu Pucharu Świata. W czwartek biało-czerwoni wraz ze sztabem szkoleniowym wypełniali obowiązki medialne. Na spotkaniu z dziennikarzami pojawili się m.in. trener Thomas Thurnbichler i Piotr Żyła. Zabrakło lidera kadry Dawida Kubackiego.

Czwarty zawodnik zmagań 2022/2023 ma problemy zdrowotne. Dolegliwość nie wydaje się poważna, ale nikt w drużynie nie chciał ryzykować. Co mu dolega?

Jak się czuje Dawid Kubacki?

- Dawid rozchorował się. Ma nieco podniesioną temperaturę, to drobna infekcja - tłumaczył swojego zawodnika Thomas Thurnbichler. - W Lillehammer odbył dwa treningi na skoczni, podczas których zaprezentował udane próby - dodał.

Czy to oznacza, że Kubackiego zabraknie w inauguracyjnych zawodach? - Nie wziął udziału w spotkaniu z dziennikarzami, by odpocząć i nabrać sił. Jestem w zasadzie przekonany, że stanie na starcie konkursów w Ruce - uspokoił austriacki szkoleniowiec. Nie wykluczył, że Kubacki już w piątek odbędzie trening na skoczni.

Sezon PŚ 2023/2024 w skokach narciarskich rozpocznie się 25 listopada w Ruce. Dzień wcześniej odbędą się jednak kwalifikacje i to wtedy wszyscy muszą być zdrowi. Jeśli nie zdarzy się nic nieoczekiwanego, biało-czerwoni pojadą do Finlandii w składzie Kubacki, Żyła, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek.

Źródło: RadioZET/skijumping.pl

Nie przegap