,

Porządne skoki Polaków w Rasnovie. Prolog dla Wellingera

17.02.2023 17:59

Andreas Wellinger zwyciężył w piątkowym prologu przed rozpoczynającymi się w weekend zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnovie. Drugie i trzecie miejsce zajęli jego rodacy - kolejno Markus Eisenbichler i Philipp Raimund. Najlepszym z Polaków okazał się natomiast 15. Kacper Juroszek.

Kacper Juroszek
fot. Damian Klamka/East News

W piątkowym prologu przed rozpoczynającymi się w weekend zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich w Rasnovie najlepsi okazali się Niemcy. Pierwsze miejsce zajął bowiem Andreas Wellinger, drugie Markus Eisenbichler, a trzecie - Philipp Raimund. Ten pierwszy oddał również najdalszy skok spośród wszystkich uczestników - 97 metrów.

Całkiem nieźle poradzili sobie również Polacy. Gdyby ów prolog był w rzeczywistości konkursem, wszyscy z nich znaleźliby się w drugiej serii.

Porządne skoki Polaków w Rasnovie

Najlepiej spośród biało-czerwonych poradził sobie 15. Kacper Juroszek, który uzyskał 86,5 m. Tuż za nim, bo na 18. miejscu, uplasował się Jan Habdas (84 m).

23. lokata przypadła Tomaszowi Pilchowi, który skoczył 84,5 m. Na 25. pozycji wylądował ostatecznie Maciej Kot, który skoczył jednak najdalej z naszych reprezentantów, bowiem 87 m. Miał jednak wyjątkowo sprzyjające warunki.

Konkurs indywidualny w Rasnovie odbędzie się w sobotę o godzinie 16:20. W niedzielę o godz. 16:10 miejsce będą mieć z kolei zawody drużynowe.

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się