Podjęto decyzję ws. kwalifikacji w Willingen. Aura nie sprzyja skoczkom

03.02.2023 18:11

Piątkowe kwalifikacje w Willingen zostały odwołane z powodu silnego wiatru. Jury ogłosiło decyzję na kilka chwil przed początkiem rywalizacji. Jednocześnie podano nowy terminarz na sobotę.

Dawid Kubacki
fot. Florian Schroetter/Associated Press/East News

W piątek na skoczni Muehlenkopfschanze panowały ekstremalne warunki. Wiał silny wiatr, ale mimo warunków jury postanowiło przeprowadzić poprzedzające kwalifikacje zmagania w mikstach. Kibice zgromadzeni na trybunach przeżyli niemały szok, kiedy zobaczyli próbę Timiego Zajca. Słoweniec otrzymał prawdziwy huragan pod narty i uzyskał... 161,5 metra. 22-latek nie ustał skoku, a po wszystkim trzymał się za kolano.

loader

Finalnie rywalizacja zakończyła się na pierwszej serii. W międzyczasie fani oczekiwali na decyzję w sprawie kwalifikacji. Niestety, aura kompletnie nie pozwalała na przeprowadzenie zawodów i na kilka minut przed startem eliminacji ogłoszono, że walka o udział w sobotnim konkursie została odwołana.

Jednocześnie jury przeniosło kwalifikacje na sobotę pomiędzy konkursem skoczkiń i skoczków. Eliminacje rozpoczną się o godzinie 14:45.

RadioZET.pl