,

Ważna zmiana w Planicy. Organizatorzy musieli skorygować program zawodów

29.03.2023 22:01

Kwalifikacje do piątkowego konkursu turnieju Planica 7 odbędą się pół godziny wcześniej, niż zakładał pierwotny program zawodów. Organizatorzy chcą w ten sposób uniknąć problemów wynikających z zapowiadanego załamania pogody.

Kamil Stoch
fot. Vid Ponikvar/Pixathlon/REPORTER/East News

- Zerkałem na prognozę pogody i nie można powiedzieć, że w Planicy panuje już prawdziwa wiosna. Zawsze oczekuje się słońca i pierwszej okazji do zdjęcia t-shirtu na skoczni, jadąc tam. Jak będzie tym razem? Przekonamy się! - mówił trener reprezentacji Polski przed finałem sezonu na Letalnicy. Aura ma być jednak wiosenna, ze wszystkimi jej konsekwencjami i specyfiką tego miejsca.

Organizatorzy konkursów w Planicy z reguły planują zmagania na godziny poranne, gdyż po południu warunki atmosferyczne często się pogarszają. Wiatr się wzmaga, a na tak wielkim obiekcie każdy metr na sekundę może mieć ogromne znaczenie. Przekonali się o tym Ernest Prislić i Taj Ekart, który uległ groźnie wyglądającemu wypadkowi w czasie środowych testów. Aby zminimalizować ryzyko, Słoweńcy zdecydowali się na niewielką korektę programu turnieju Planica 7.

Planica 7: kwalifikacje przesunięte

Czwartkowe kwalifikacje do piątkowego konkursu Pucharu Świata miały się rozpocząć o godz. 10:30. Kacper Merk z Eurosportu za pośrednictwem Twittera przekazał, że organizatorzy postanowili przyspieszyć je o pół godziny. "Jutrzejsze kwalifikacje w Planicy startują już o 10:00 - im później, tym ma wiać mocniej, więc organizatorzy myślą zawczasu" - napisał dziennikarz.

W czasie zawodów podmuchy wiatru mogą wahać się między 2 a 4 m/s. Synoptycy nie zapowiadają opadów. Temperatura może sięgać 8 stopni Celsjusza.

W turnieju Planica 7 wystąpi sześciu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł oraz debiutanci na tak wielkim obiekcie: Paweł Wąsek i Jan Habdas. W drużynie nie ma Dawida Kubackiego, który czuwa w szpitalu przy łóżku chorej żony Marty Kubackiej.

Relacja na żywo z kwalifikacji w Planicy na sport.radiozet.pl w czwartek 30 marca od godz. 10.

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się