Zamknij

Piotr Żyła znów to zrobił! Tak przywitał dziennikarzy [WIDEO]

12.01.2023 19:30

Piotr Żyła nie byłby sobą, gdyby nie rzucił żartem przy okazji konferencji prasowej przed Pucharem Świata w Zakopanem. Dziennikarzy przywitał, a zarazem pożegnał w typowy dla siebie sposób.

Piotr Żyła
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Skoczkowie wraz z trenerem Thomasem Thurnbichlerem odpowiadali na pytania dziennikarzy przed rozpoczynającymi się w piątek zawodami Pucharu Świata w Zakopanem. Konferencję rozpoczął Żyła. - Witamy wszystkich, pogoda w Zakopanem dopisuje, jest ładne słoneczko... Także dziękujemy wszystkim za przybycie. Do widzenia - powiedział. Swoimi słowami rozbawił dziennikarzy.

Piotr Żyła zażartował z dziennikarzy na konferencji prasowej

Polacy przystąpią do zawodów w bardzo dobrych humorach. Równie dobry co Żyła powinien mieć Dawid Kubacki, który jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jego najgroźniejszym rywalem w walce o zwycięstwo w Zakopanem będzie zapewne triumfator ostatniego Turnieju Czterech Skoczni - Halvor Egner Granerud. O podium powalczą też zapewne Stefan Kraft czy Anze Lanisek. Nie wolno skreślać też pozostałych biało-czerwonych - wspomnianego Żyły czy Kamila Stocha.

Puchar Świata w Zakopanem 2023. Kiedy i o której skoki?

Puchar Świata w Zakopanem rozpocznie się w piątek o godzinie 18.00. Wtedy odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę skoczkowie będą rywalizować w drużynach. Oba konkursy zaplanowano na godzinę 16.00. Po Zakopanem przyjdzie czas na konkursy w japońskim Sapporo, a w kolejnym tygodniu rywalizacja przeniesie się na mamuci obiekt w austriackim Bad Mitterndorf.

loader

RadioZET.pl