Obserwuj w Google News

Tak Żyła wszedł na podium w Szczyrku. Przeszedł samego siebie

1 min. czytania
06.08.2023 21:28
Zareaguj Reakcja

Piotr Żyła nie miał sobie równych w trakcie niedzielnych zmagań indywidualnych z cyklu Letniego Grand Prix. Po triumfie w Szczyrku dwukrotny mistrz świata postanowił uczcić zwycięstwo w swoim stylu.

Piotr Żyła
fot. PAP

Piotr Żyła okazał się najlepszy podczas niedzielnych zawodów Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Szczyrku. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych w postaci silnego wiatru i opadów deszczu rozegrano tylko jedną serię. Wiślanin uzyskał 105 metrów i o 6,3 punktu wyprzedził Władimira Zografskiego. Podium uzupełnił Luca Roth. Niemiec przegrał drugą lokatę z Bułgarem o zaledwie 0,4 punktu.

- Miałem cele na ten weekend, aby dobrze pracować, ale też i się bawić. Udało mi się to połączyć. Wczoraj zająłem trzecie miejsce, chociaż spodziewałem się, że właśnie w sobotę wygram. Ostatecznie udało to się dzisiaj - mówił 36-latek w rozmowie z dziennikarzami.

Piotr Żyła wygrywa w Szczyrku, na podium wszedł boso

Jednak do nietypowej sytuacji doszło w momencie, gdy najlepsi skoczkowie tego dnia pojawili się na podium. Polak postanowił w swoim stylu świętować wygraną, wchodząc na najwyższy stopień... boso.

Warto podkreślić, że zwycięstwo w Szczyrku było drugą wygraną Żyły w konkursach Letniego GP. Wcześniej skoczek triumfował podczas rywalizacji w Einsiedeln, gdzie pierwsze miejsce zajął ex aequo z Kamilem Stochem.

RadioZET.pl