Obserwuj w Google News

Piotr Żyła już w gazie. Polak najlepszy w konkursie LGP w Szczyrku

2 min. czytania
06.08.2023 15:24
Zareaguj Reakcja

Piotr Żyła zwyciężył w niedzielnym, jednoseryjnym konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Szczyrku. Drugie miejsce zajął Bułgar Władimir Zografski, natomiast trzecie - Niemiec Luca Roth.

Piotr Żyła
fot. PAP/Grzegorz Momot

Piotr Żyła wygrał niedzielny konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Szczyrku. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne odbyła się tylko jedna seria. Drugie miejsce zajął Władimir Zografski (Bułgaria), a trzecie Luca Roth (Niemcy).

Do rywalizacji przystąpiło pięciu biało-czerwonych, którzy zaprezentowali się z dobrej strony. Poza Żyłą w "10" znaleźli się: Aleksander Zniszczoł (piąty), Kamil Stoch (ósmy) oraz Maciej Kot (dziewiąty). Dawid Kubacki zajął 11. miejsce. Zwycięzca zawodów oddał skok na odległość 105 m.

Redakcja poleca

Piotr Żyła zwyciężył konkurs w Szczyrku

Od rana w Szczyrku była złe warunki atmosferyczne. Padał deszcz, wiał - przez długi okres - zmienny wiatr. Udało się jednak przeprowadzić kwalifikacje, które przebrnęli wszyscy startujący Polacy (pięciu). Najlepszy był w nich Żyła.

Na początku drugiej serii konkursowej wydawało się, że uda się ją przeprowadzić. Świetnie skoczył Włoch Francesco Cecon, 107,5 m i byłby to nowy rekord skoczni podczas letnich zawodów. Jednak przed startem Stocha zerwał się silny wiatr, którego siła w tym przypadku nie słabła. Jury najpierw wstrzymało zawody na kilkanaście minut, a następnie zadecydowało o zakończeniu rywalizacji.

Dzień wcześniej także odbyły się zawody Letniej Grand Prix w Szczyrku (ale dwie serie). Bardzo dobrze wypadli Polacy. Wygrał Zografski ale drugie miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, trzecie Piotr Żyła, a czwarte Maciej Kot.

RadioZET.pl/PAP