,

Trener Norwegów odniósł się do sytuacji Dawida Kubackiego

22.03.2023 17:32

Alexander Stoeckl udzielił wywiadu dziennikowi "Dagbladet", w którym odniósł się do sytuacji Dawida Kubackiego. Szkoleniowiec norweskich skoczków dołączył do grona wspierających zawodnika biało-czerwonych. Żona sportowca z Nowego Targu, Marta Kubacka walczy w szpitalu o życie. "Wydaje się być pozytywnym, zabawnym i optymistycznym facetem" - powiedział Stoeckl w rozmowie z gazetą.

Dawid Kubacki
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER /East News

W niedzielę tuż przed konkursem PŚ w Vikersund z cyklu Raw Air Dawid Kubacki wycofał się z zawodów i wrócił do Polski. Dzień później skoczek za pośrednictwem mediów społecznościowych wyjawił powody swojej decyzji. Okazało się, że tego dnia jego żona Marta trafiła do szpitala w wyniku zaburzeń rytmu serca. W specjalnym wpisie na Instagramie 33-latek powiadomił, że dla niego sezon Pucharu Świata właśnie dobiegł końca.

Po tej wiadomości w stronę rodziny Kubackich powędrowało wsparcie z różnych stron. Słowa otuchy w sieci dodawali m.in. Adam Małysz, dziennikarze, czy inni skoczkowie: Halvor Egner Granerud, czy Stefan Kraft. Obok sytuacji brązowego medalisty z MŚ w Planicy obojętnie nie przeszedł także szkoleniowiec reprezentacji Norwegii w skokach - Alexander Stoeckl.  Austriacki trener w ciepłych słowach wypowiedział się na temat mistrza świata z Seefeld.

Alexander Stoeckl wspiera rodzinę Kubackich

"To bardzo smutna wiadomość. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. W ciągu ostatnich 48 godzin nie pojawiło się dużo nowych informacji, ale wiele wskazuje, że sytuacja jest nadal poważna. Nie znam go zbyt dobrze (Kubackiego - przyp. red.), ale wydaje się być pozytywnym, zabawnym i optymistycznym facetem" - cytuje jego słowa gazeta "Dagbladet".

"Myślę, że to jest odruch związany z trudną sytuacją osobistą któregoś z zawodników i to jest zupełnie normalne. Takie sytuacje nie zdarzają się na szczęście zbyt często, ale kiedy już, to jest to traktowane ze zrozumieniem i próbami wsparcia" - opowiadał w rozmowie z "Faktem" Apoloniusz Tajner. Były prezes PZN ujawnił, że "skala okazywanego wsparcia jest ogromna".

We wtorek Adam Małysz przekazał, że najnowsze wieści ws. żony Dawida Kubackiego, podkreślając, że znajduje się w rękach najlepszych specjalistów.

"Marta jest w najlepszych rękach, jeśli chodzi o kardiologię w Polsce. Trafiła do szpitala w Zabrzu, na oddział profesora Religi. Mocno, mocno trzeba trzymać kciuki, za to, żeby wszystko dobrze się ułożyło i powiodło. Żeby Marta wróciła do zdrowia, a Dawid do skoków" - mówił.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się