,

Koniec sezonu dla skoczka. "Pozdrowienia znad morza"

24.03.2023 09:28

Peter Prevc potwierdził to, co było raczej nieuniknione. Słoweniec za pośrednictwem Instagrama poinformował kibiców, że w tym sezonie Pucharu Świata nie zobaczą go już na skoczni. Przypomnijmy, że 30-latek podczas MŚ w Planicy doznał groźnego wypadku, w którym mocno uderzył zeskok, gdy wypięło mu się wiązanie narty.

Peter Prevc
fot. Pawel Murzyn/East News

Podczas treningu na dużej skoczni na MŚ w Planicy doszło do dramatycznego upadku Petera Prevca. W czasie skoku zawodnikowi z wiązania wypięła się jedna z nart, a on sam runął na zeskok. Sportowiec natychmiast został przetransportowany do szpitala, w którym zdiagnozowano u niego wstrząśnienie mózgu.

loader

Nikt nie podejrzewał, że zdobywca Kryształowe Kuli z sezonu 2015/16 wróci w tym sezonie na skocznie. Na dwa weekendy przed zakończeniem tegorocznego Pucharu Świata zawodnik z Kranj poinformował, że dla niego rywalizacja dobiegła końca.

Peter Prevc wycofał się z końcówki sezonu PŚ

"Pozdrowienia znad morza, gdzie rany wszelkiego rodzaju goją się szybciej. Do zobaczenia podczas następnej zimy!" - czytamy we wpisie Słoweńca.

W tej chwili Peter Prevc zajmuje 22. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ z 274 punktami na koncie. Jego najlepszym miejscem w tym sezonie było wywalczenie szóstego miejsca w jednym z konkursów w Sapporo.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się