Zamknij

Znamy pary na konkurs TCS w Bischofshofen. Na kogo trafili Polacy?

06.01.2023 12:00

Tuż po zakończeniu kwalifikacji w Bischofshofen poznaliśmy ostatni zestaw par KO na zawody Turnieju Czterech Skoczni 2022/23. Na kogo trafili polscy skoczkowie? Sprawdź, z kim zmierzą się w piątkowym konkursie na koniec TCS.

polscy skoczkowie
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

71. edycja Turnieju Czterech Skoczni ma się ku końcowi. W czwartek 5 stycznia odbyły się ostatnie kwalifikacje w ramach niemiecko-austriackiej imprezy. Na skoczni w Bischofshofen sześciu Polaków walczyło o awans do serii finałowej: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, a także Stefan Hula i Jan Habdas.

W walce o zwycięstwo nadal liczy się Dawid Kubacki, który jest tuż za prowadzącym Halvorem Egnerem Granerudem. Jednak Norweg w klasyfikacji TCS ma bezpieczną przewagę nad Polakiem.

TCS 2022/23: Pary Polaków na Bischofshofen

Ostatecznie komplet biało-czerwonych wywalczył przepustki do piątkowego konkursu. Zgodnie z tradycją TCS w pierwszej serii zawodów skoczkowie rywalizują w systemie KO. W trakcie czwartkowych zmagań najlepszy z okazał się Halvor Egner Granerud, uzyskując 137 metrów. Na drugim miejscu znalazł się Dawid Kubacki, który skoczył 137.5 metra. Podium zamknął Anze Lanisek. Słoweniec oddał skok na odległość 134 metrów.

Pary na konkurs w Bischofshofen. Na kogo trafili Polacy?

  • Dawid Kubacki - Jan Habdas
  • Kamil Stoch - Clemens Leitner
  • Piotr Żyła - Domen Prevc
  • Paweł Wąsek - Jan Hoerl
  • Stefan Hula - Ryoyu Kobayashi

Kamil Stoch zakończył rywalizację tuż za podium, na 4. miejscu. Skoczył on 137 metrów. Piotr Żyła uplasował się na 11. pozycji, oddając skok na odległość 133 metrów.  

Paweł Wąsek z kolei skoczył 127 metrów i znalazł się na 21. miejscu. 43. był Stefan Hula, który skoczył 124 metry. Ostatni z Polaków Jan Habdas zakończył kwalifikacje na 49. pozycji. 19-latek wylądował na 118 metrze.

loader

Relacja na żywo z konkursu w Bischofshofen zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl. Początek zaplanowano w piątek 6 stycznia o godzinie 16:30.

RadioZET.pl