Oceń
Marta Kubacka trafiła do jednego z zabrzańskich szpitali dziesięć dni temu w związku z problemami natury kardiologicznej. Pierwsze doniesienia były dramatyczne. "Jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie" - pisał w mediach społecznościowych Dawid Kubacki, który ze względu na chorobę żony nie wziął udziału w finałowych zawodach cyklu Raw Air w Vikersund.
Kolejne wieści mistrz świata z Seefeld przekazał w dniu konkursu drużynowego w Lahti, w których z oczywistych powodów nie wziął udziału. "Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia" - zdradził zawodnik. W środę napłynęły jeszcze lepsze wiadomości.
Rafał Kot o stanie zdrowia Marty Kubackiej
W rozmowie z portalem i.pl Rafał Kot, członek zarządu Polskiego Związku Narciarskiego i były fizjoterapeuta reprezentacji biało-czerwonych, wyznał, że Marta Kubacka jest w coraz lepszej kondycji. Podkreślił raz jeszcze, że para może liczyć na wielkie wsparcie.
- Wszyscy trzymamy kciuki, wspieramy Dawida i jego żonę Martę, jesteśmy z nimi razem. Oby odnieśli swój prywatny sukces i oby wszystko skończyło się dobrze. Na szczęście ze zdrowiem Marty jest już lepiej i to jest najważniejsza informacja. Parametry diametralnie się poprawiają, patrzymy w przyszłość z dużym optymizmem. Marta przebywa w Zabrzu pod opieką najlepszych kardiologów w Polsce - powiedział Kot w rozmowie ze Zbigniewem Czyżem.
Z Martą i Dawidem Kubackimi całym sercem są też przyjaciele z kadry. Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek podium w konkursie drużynowym w Lahti zadedykowali właśnie im, podczas dekoracji tworząc z dłoni symbol serca. Pod wpisami Kubackiego w mediach społecznościowych pojawiły się także dziesiątki wpisów od kolegów i rywali z Pucharu Świata.
RadioZET.pl/i.pl
Oceń artykuł