Obserwuj w Google News

Mistrz olimpijski w skokach odsunięty od kadry! "Nie mam słów..."

2 min. czytania
11.05.2023 19:37
Zareaguj Reakcja

Robert Johansson nie znalazł się w kadrze A Norwegii na najbliższy sezon - przekazała tamtejsza federacja narciarska. Decyzję tę podjął sam trener Norwegów - Alexander Stoeckl. Mistrz olimpijski z Pjongczangu nie kryje rozczarowania: - Nie mam słów, to niesprawiedliwe - grzmi 33-latek.

Robert Johansson
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Utytułowany norweski skoczek Robert Johansson wypadł z kadry A Norwegii na przyszły sezon i nie może się z tym pogodzić. - Po sześciu latach startów w reprezentacji nie byłem przygotowany na odstawienie na boczny tor - przyznał.

- Nie mam słów komentarza na decyzję kierownictwa, uważam ją za niesprawiedliwą - dodał skoczek. Norweg ostatnio przeszedł operację kręgosłupa, lecz - jak powiedział - czuł, że nadchodzący sezon będzie dla niego przełomowy.

Redakcja poleca

Robert Johansson odsunięty od kadry

Trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl wyjaśnił na antenie telewizji NRK, że odsunięcie Johanssona z kadry A jest m.in. konsekwencją decyzji FIS o ograniczeniu kwoty startowej dla najsilniejszych reprezentacji. - Mam nadzieję, że odsunięcie Roberta z kadry A wywoła u niego większą motywację i będzie chciał udowodnić, że popełniliśmy błąd. Taki jest jednak sport na najwyższym poziomie, gdzie w drużynie narodowej miejsce mają najlepsi - skomentował.

W miejsce Johanssona do sześcioosobowej kadry A wszedł Kristoffer Eriksen Sundal. - Wykazał się solidną regularnością i dzięki niemu zdobyliśmy srebrny medal drużynowo podczas mistrzostw świata w Planicy, więc bardzo zasłużył na miejsce w reprezentacji - zaznaczył Stoeckl. Poza Sundalem norweską kadrę A na następny sezon tworzą: Daniel Andre Tande, Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik, Johann Andre Forfang i Bendik Jakobsen Heggli.

33-letni Johansson był stale członkiem reprezentacji Norwegii od 2017 roku. Podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu (2018) zdobył trzy medale: brązowe indywidualnie na skoczniach normalnej i dużej oraz złoty drużynowo na dużej. Jest także dwukrotnym drużynowym mistrzem świata w lotach narciarskich (2018, 2020) oraz srebrnym medalistą MŚ w Oberstdorfie indywidualnie na skoczni dużej i w konkursie mieszanym (2021).

RadioZET.pl/PAP