Obserwuj w Google News

Media: Zmiany w polskiej kadrze skoczków. Odchodzi doświadczony trener

1 min. czytania
05.05.2023 13:19
Zareaguj Reakcja

Polscy skoczkowie w Spale przygotowują się do nowego sezonu. W międzyczasie Thomas Thurnbichler postanowił wprowadzić zmianę w kadrze B. Jak przekazał dziennikarz Eurosportu Kacper Merk, z posadą szkoleniowca pożegnał się Maciej Maciusiak. Jego miejsce ma zastąpić zagraniczny trener.

skoczek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Pod koniec kwietnia skoczkowie rozpoczęli proces treningowy, pod okiem bazowych trenerów, o czym poinformował Thomas Thurnbichler. - Zaczęliśmy od podstawowych rzeczy: ćwiczeń siłowych, lekkoatletycznych czy akrobatycznych - mówił Austriak. W Spale znalazł się także Dawid Kubacki, który w ostatnim czasie musiał bardziej skupić się na sprawach rodzinnych, w związku z problemami zdrowotnymi Marty Kubackiej.

Jak napisano na stronie eurosport.tvn24.pl zawodnicy pozostaną w Spale do niedzieli, aby w poniedziałek udać się do Warszawy, gdzie zaplanowano badania kontrolne. Następnie skoczkowie udadzą się do Sztokholmu, gdzie przewidziano zajęcia w tunelu aerodynamicznym. Jak dowiedział się dziennikarz Eurosportu Kacper Merk, do Szwecji udadzą się zawodnicy bez podziału na kadrę A i B.

Media: Maciej Maciusiak nie będzie prowadził kadry B

Niemniej jednak już w trakcie samych przygotowań do nowego sezonu w polskiej ekipie doszło do sporej zmiany. Kadrę B ma przejąć zagraniczny szkoleniowiec, zastępując w ten sposób w roli Macieja Maciusiaka, który opiekował się zapleczem kadry od sezonu 2018/19.

Redakcja poleca

Początek zmagań w Letnim Grand Prix będą zawody w niemieckim Hinterzaten, które odbędą się w ostatni weekend lipca. Wcześniej skoczków czekają występy na Igrzyskach Europejskich w Krakowie, które zaplanowano pod koniec czerwca.

RadioZET.pl