Obserwuj w Google News

Marta Kubacka wyszła ze szpitala. Reakcja rywali Dawida bezcenna

2 min. czytania
15.04.2023 11:30
Zareaguj Reakcja

Marta Kubacka w piątek po kilku tygodniach opuściła szpital. Informacja o jej powrocie do domu spotkała się z wielką radością w całym środowisku skoków narciarskich. - Miłość, wiara, zaufanie. Wszystko jest możliwe - komentował legendarny austriacki zawodnik, Gregor Schlierenzauer.

Marta Kubacka, Dawid Kubacki
fot. LUKASZ GAGULSKI/East News

Dawid Kubacki jakiś czas temu mówił w rozmowie z nami, że jego żona jest bliska powrotu do domu i dzieci. W piątek wreszcie mógł przekazać tę informację oficjalnie. "Śmiało mogę powiedzieć, że to cud dokonany rękami lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów. Dziękuję za każdą Waszą modlitwę, dobrą myśl, słowo otuchy. Nadal będą nam potrzebne, bo Marta zaczyna intensywną rehabilitację, a ja będę uczył się nowej rzeczywistości. Dziękujemy całej załodze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Jesteście teamem na miarę zwycięstwa w Pucharze Narodów!" - poinformował w mediach społecznościowych.

Okazuje się, że prawie każdy z nas zna kogoś z kardiowerterem-defibrylatorem, potocznie nazywanym rozrusznikiem serca. Ja z taką osobą będę dzielić życie, drugie życie - Dawid Kubacki

Jego wiadomość spotkała się ze sporym odzewem ze strony rywali. "Świetna wiadomość. Udanej podróży do domu i dużo szczęścia" - napisał Halvor Egner Granerud, zdobywca Kryształowej Kuli 2022/2023. "Kapitalna wiadomość. Życzę Wam wszystkiego najlepszego i udanej rehabilitacji" - przekazał z kolei Daniel Huber. Wsparcie rodzinie Kubackich przekazali też inni sportowcy. W tym między innymi Anita Włodarczyk czy Łukasz Kaczmarek.

Redakcja poleca

Marta Kubacka walczyła o życie. Była w ciężkim stanie

Przypomnijmy, że Marta Kubacka trafiła do szpitala z bardzo poważnymi problemami kardiologicznymi. "Jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła" - przekazał trzy tygodnie temu Kubacki. Skoczek wycofał się z rywalizacji w Pucharze Świata i wrócił do kraju, by wesprzeć żonę. Na szczęście Marta Kubacka szybko doszła do siebie. Wierzymy, że najgorsze już za nią i trzymamy kciuki za postępy w rehabilitacji.

Kubacki, który niemal przez cały sezon walczył o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, ostatecznie zajął czwartą pozycję. Zwyciężył Granerud przed Stefanem Kraftem i Anze Laniskiem.

RadioZET.pl