,

Marta Kubacka walczyła o życie, a rywale Dawida? Nieprawdopodobne

28.03.2023 10:18

Dawid Kubacki wycofał się ze startów w Pucharze Świata, by wspierać swoją żonę. Marta Kubacka w ciężkim stanie trafiła do szpitala, ale na szczęście jest już dużo lepiej. W tym trudnym czasie mogła liczyć jednak na ogromne wsparcie. Nieprawdopodobne, jak pięknie zachowali się rywale polskiego skoczka.

Dawid i marta Kubaccy
fot. MAREK DYBAS/REPORTER

Dawid Kubacki przekazał na Instagramie, że "ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony. Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp".

Ogromne wsparcie dla Marty Kubackiej od rywali Dawida w Pucharze Świata

Pod jego postem pojawiło się mnóstwo komentarzy z wyrazami wsparcia. Przekazali je przede wszystkim jego najgroźniejsi rywale w walce o Kryształową Kulę - Halvor Egner Granerud i Stefan Kraft. Sytuacja Marty Kubackiej tak poruszyła środowisko, że rywalizacja w Pucharze Świata zeszła na dalszy plan. Sam Granerud, który zapewnił już sobie tytuł najlepszego zawodnika tego sezonu, z szacunku do Dawida i jego żony nie przesadzał z celebracją i - jak przekazał Thomas Thurnbichler - cały czas pozostawał w kontakcie z polskim skoczkiem. O sytuację Kubackiego wypytywać miał też między innymi Karl Geiger. To jednak nie wszystko.

Zobacz koniecznie: Trener polskich skoczków zabrał głos ws. dramatu Kubackich. "To było coś więcej"

"Najlepsze życzenia w tym trudnym czasie. Rodzina jest najważniejsza" - pisał Robert Johansson. "Dużo wsparcia. Nasze myśli są teraz z wami" - przekazał Kraft. "Najlepsze życzenia dla Ciebie i Twojej rodziny. Naprawdę wierzę, że wszystko skończy się dobrze" - to z kolei słowa Geigera. Wsparcie przekazali też m.in. Ryoyu Kobayashi, Peter Prevc czy Johann Andre Forfang.

Marta Kubacka w ciężkim stanie w szpitalu. Lekarze walczyli o jej życie

Marta Kubacka trafiła do szpitala z przyczyn kardiologicznych. Początkowo jej stan określany był jako ciężki. "Lekarze walczą o jej życie" - przekazywał Dawid. Na szczęście po kilku dniach stan żony polskiego skoczka uległ poprawie. "Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp" - dowiedzieliśmy się. Kubacki oczywiście wycofał się z dalszego skakania w tym sezonie Pucharu Świata, co oznacza, że nie zobaczymy go w zawodach na mamuciej skoczni w Planicy.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się