,

Wzruszające słowa Andrzeja Dudy do Kubackiego: "Drogi Panie Dawidzie"

20.03.2023 20:27

Andrzej Duda skierował piękne i wzruszające słowa do Dawida Kubackiego, który przeżywa osobisty dramat w związku z hospitalizacją żony Marty. "Od lat jest Pan dla Polski i dla nas zawsze i niezawodnie. Jesteśmy z Panem!!!" - napisał prezydent na Twitterze.

Andrzej Duda
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Prezydent Andrzej Duda wiele razy pojawiał się na konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich, nie tylko w Polsce. Jest z zawodnikami wtedy, gdy odnoszą sukcesy, składając im gratulacje i przyjmując w Pałacu Prezydenckim, ale nie zapomina o nich także w dramatycznych chwilach. A taką właśnie przeżywa jeden z liderów kadry Dawid Kubacki.

"W tym trudnym momencie wszyscy jesteśmy z Dawidem Kubackim i Jego Najbliższymi. Dobrą, życzliwą myślą, wsparciem i modlitwą o zdrowie otaczamy całą Rodzinę. Drogi Panie Dawidzie! Od lat jest Pan dla Polski i dla nas zawsze i niezawodnie. Jesteśmy z Panem!!!" - napisał polityk na Twitterze.

Marta Kubacka walczy o życie

"Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie" - napisał 33-latek w poniedziałek na Instagramie. Właśnie z tego powodu opuścił finałowe zawody cyklu Raw Air 2023 w Vikersund i nie rywalizował o miejsce na podium w tym prestiżowym turnieju. Wszyscy ze zrozumieniem podeszli do jego decyzji. - Sport schodzi na drugi plan - powiedział trener Thomas Thurnbichler.

Wiadomość zszokowała całe środowisko i wszystkich sympatyków Dawida Kubackiego. Pod postem nowotarżanina pojawiły się wpisy jego kolegów z Pucharu Świata, m.in. Halvora Egnera Graneruda, Stefana Krafta i Petera Prevca, a prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz zapewnił, że skoczek może liczyć na wszelką pomoc.

Informacja dotarła też do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, która wydała specjalny komunikat. "Jako rodzina skoków narciarskich wspieramy cię z całych sił i przesyłamy najlepsze życzenia Marcie. Mamy nadzieję, że wasza prywatność będzie respektowana i uprzejmie prosimy o to fanów. Nasze myśli są z wami, Dawidzie i Marto. Bądźcie silni!" - czytamy.

Dawid i Marta Kubaccy są małżeństwem od 1 maja 2019 roku. Mają dwie córki - niespełna 4-letnią Zuzannę oraz urodzoną 6 stycznia 2023 roku Maję.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się