Obserwuj w Google News

Marta Kubacka i Dawid mieli swój rytuał. W tym roku niestety się nie uda

2 min. czytania
29.03.2023 10:52
Zareaguj Reakcja

Marta Kubacka walczy w szpitalu o powrót do zdrowia. Jak poinformował w sobotę jej mąż, Dawid Kubacki, "Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp". Teraz zbliża się okres, w którym para zawsze odprawiała swój rytuał. Niestety, w tym roku nie będzie to możliwe.

Dawid i Marta Kubaccy
fot. MAREK DYBAS/REPORTER/East News

Sezon 2022/2023 w Pucharze Świata w skokach narciarskich dobiega końca. Trwające rozgrywki zakończą w najbliższy weekend konkursy w  Planicy. Na zawodach w Słowenii nie zabraknie oczywiście polskich skoczków, choć wystąpią oni w niepełnym składzie.

Na PŚ nie przyjedzie bowiem Dawid Kubacki, dla którego wyjazd do Planicy był zawsze rytuałem, który odprawiał razem ze swoją żoną Martą. W tym roku niestety nie będzie to możliwe, ponieważ małżonka naszego dwukrotnego mistrza świata walczy w szpitalu o powrót do zdrowia.

Redakcja poleca

Planica rytuałem Dawida i Marty Kubackich

O wspomnianym "rytuale" powiedziała nam w listopadzie 2021 roku sama Marta Kubacka. - Na zawody Dawida jeżdżę głównie, gdy są tutaj, w Polsce, w Zakopanem i w Wiśle. Zawsze jeszcze jestem w Planicy na koniec sezonu – to są takie moje stałe punkty. Jednak głównie oglądam konkursy w telewizji, ale jak tylko nadarza się okazja, spotykamy się z Ewą i trzymamy kciuki za chłopaków wspólnie - mówiła w wywiadzie dla RadioZET.pl.

Być może para obejrzy wspólnie końcówkę bieżącego sezonu Pucharu Świata ze szpitalnego łóżka. Nie znamy jednak żadnych szczegółów, na temat tego, jak dokładnie czuje się żona naszego skoczka. Z tego, co przekazał wcześniej na Instagramie 33-latek, wiadomo, że Marta Kubacka "jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp.

"Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony. Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia" - pisał Dawid Kubacki na Instagramie.

Redakcja poleca

Adam Małysz: "Marta jest w najlepszych rękach"

Wcześniej Adam Małysz zapewnił w wywiadzie dla dziennika "Fakt", że Marta Kubacka jest pod opieką najlepszych specjalistów.

- Marta jest w najlepszych rękach, jeśli chodzi o kardiologię w Polsce. Trafiła do szpitala w Zabrzu, na oddział profesora Religi. Mocno, mocno trzeba trzymać kciuki, za to, żeby wszystko dobrze się ułożyło i powiodło. Żeby Marta wróciła do zdrowia, a Dawid do skoków - podkreślał Małysz w rozmowie z gazetą.

W rozmowie z "Interią" poinformował z kolei, że Kubaccy mogą liczyć na pomoc od PZN. - Dawid ma od nas gwarancję, że jeżeli będzie potrzebował z naszej strony jakiejkolwiek pomocy, to natychmiast ją otrzyma - zagwarantował.

RadioZET.pl