,

Tacy rywale to skarb. Wzruszające słowa Słoweńca do Dawida Kubackiego

30.03.2023 12:03

Anze Lanisek w Planicy może wyprzedzić w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nieobecnego Dawida Kubackiego. Słoweniec po wygranych kwalifikacjach zdecydował się jednak na wyjątkowe zachowanie w stosunku do Polaka. "Dla mnie Dawid Kubacki skończył już ten sezon na drugim miejscu" - powiedział przed kamerami TVP Sport.

Anze Lanisek
fot. Matthias Schrader/Associated Press/East News

Dawid Kubacki przed finałowym konkursem cyklu Raw Air wycofał się z rywalizacji z powodu choroby swojej żony Marty Kubackiej. Zajmował wówczas 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Obecnie jest 3., bo po zawodach w Lahti wyprzedził go Stefan Kraft. Polak może stracić jeszcze jedną lokatę na rzecz Anze Laniska, który na dwa konkursy przed zakończeniem sezonu ma tylko 73 mniej.

Tymczasem karuzela PŚ dotarła do Planicy, na jeden z największych obiektów do skoków narciarskich - Letalnicę. Słoweniec uwielbia latać, jest przed własną publicznością i znajduje się w świetnej formie, co potwierdził w klasyfikacjach do piątkowych zmagań indywidualnych. Wyprzedzenie nieobecnego Kubackiego nie powinno stanowić dla niego większego problemu. Mimo dużej szansy na ukończenie sezonu na podium Lanisek zdobył się na wzruszające słowa w stosunku do mistrza świata z Seefeld.

Piękne słowa Laniska o Kubackim

- Każdy chciałby być na podium klasyfikacji generalnej, ale dla mnie Dawid Kubacki skończył już ten sezon na drugim miejscu. Zasłużył na podium. Myślimy o nim i jego rodzinie - powiedział Słoweniec Filipowi Czyszanowskiemu z TVP Sport.

To kolejne piękne i wzruszające słowa wsparcia dla Dawida i Marty Kubackich. Już po pierwszej dramatycznej informacji o hospitalizacji żony skoczka wielu jego rywali dodawało mu otuchy i życzyło siły parze w walce o powrót do zdrowia. Na szczęście w ostatnich dniach ze szpitala płyną lepsze wiadomości.

Stan zdrowia Marty Kubackiej

Marta Kubacka trafiła do jednego z zabrzańskich szpitali 19 marca w związku z problemami natury kardiologicznej. Dawid w mediach społecznościowych przekazał dobę później, że jej stan jest ciężki, a lekarze walczą o jej życie. W dniu zawodów w Lahti zawodnik zdradził, że sytuacja się stabilizuje i wszyscy są dobrej myśli. Najnowsze wieści ujawnił w środę były fizjoterapeuta polskiej kadry Rafał Kot.

- Na szczęście ze zdrowiem Marty jest już lepiej i to jest najważniejsza informacja. Parametry diametralnie się poprawiają, patrzymy w przyszłość z dużym optymizmem - powiedział członek zarządu PZN portalowi i.pl.

RadioZET.pl/TVP Sport

Logo radiozet Dzieje się