Obserwuj w Google News

Mamy nowy rekord! Aleksander Zniszczoł odleciał w Planicy [WIDEO]

2 min. czytania
30.03.2023 09:55
Zareaguj Reakcja

Aleksander Zniszczoł rewelacyjnie spisał się podczas treningu przed kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata w Planicy. Reprezentant Polski ustanowił nowy rekord życiowy, lądując na 225. metrze.

Aleksander Zniszczoł
fot. Darko Bandic/Associated Press/East News

Zniszczoł wraz z Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą, Pawłem Wąskiem, Janem Habdasem i Andrzejem Stękałą rywalizować będzie podczas ostatniego w tym sezonie weekendu Pucharu Świata. Nasz reprezentant ze świetnej strony pokazał się w czwartek. Po kapitalnym locie na treningu osiągnął aż 225 metrów. Dzięki temu ustanowił nowy rekord życiowy. Ten wynik dał mu 10. miejsce. Był najlepszy z Polaków.

Planica 2023. Rekordowy skok Aleksandra Zniszczoła - WIDEO

Pierwsze miejsce podczas drugiego treningu zajął Stefan Kraft, który uzyskał 230 metrów. Za nim uplasowali się Halvor Egner Granerud i Domen Prevc. 18. był Kamil Stoch, który uzyskał 210,5 metra. Andrzej Stękała zajął 35. miejsce (206,5 m), Paweł Wąsek 38. (199,5 m), Piotr Żyła 40. (184 m), a Jan Habdas 54. (191 m).

AKTUALIZACJA: W kwalifikacjach Zniszczoł spisał się jeszcze lepiej niż na treningu i poprawił rekord, skacząc 227,5 metra.

Zobacz koniecznie: Planica 7 2023 - terminarz turnieju. Kiedy kwalifikacje i konkursy?

Polacy do Planicy przylecieli oczywiście bez Dawida Kubackiego, który zrezygnował z dalszych startów w tym sezonie Pucharu Świata z powodu poważnych problemów zdrowotnych swojej żony, Marty. Pierwotnie jej stan określano jako ciężki. Na szczęście, jak poinformował sam Kubacki, sytuacja uległa poprawie. "Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia" - przekazał w mediach społecznościowych.

Redakcja poleca

RadioZET.pl