Zamknij

Zmiana w składzie Polaków na loty w Bad Mitterndorf. Kogo brakuje?

25.01.2023 18:15

Thomas Thurnbichler powołał pięciu skoczków na pierwsze w tym sezonie konkursy lotów narciarskich. W porównaniu do zawodów w Sapporo w kadrze na konkursy w Bad Mitterndorf brakuje Pawła Wąska, który ostatnio notował spadek formy. Zastąpi go Jakub Wolny.

Dawid Kubacki
fot. Kenjiro Matsuo/Aflo Images/East News

Po trzech konkursach na skoczni Okurayama w Sapporo przewaga Dawida Kubackiego w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata stopniała z ponad stu do zaledwie 48 punktów. Polski skoczek już w najbliższy weekend po raz pierwszy w bieżących zmaganiach może stracić pozycję lidera na rzecz bardzo dobrze radzącego sobie na największych obiektach Halvora Egnera Graneruda. 32-latek tradycyjnie nie robił z tego tragedii.

- A co to zmienia?! Ja mam robić swoje na skoczni. I tyle. Były trzy konkursy w Japonii i myślę, że jak na te zmienne warunki, które tu mieliśmy, to mogłem trafić jeszcze gorzej i to by zupełnie inaczej wyglądało. Myślę, że mimo błędów delikatnych, nad którymi będę pracował, swoimi skokami się obroniłem, choć oczywiście nie było to to, co chciałbym pokazywać - mówił nowotarżanin.

Loty w Bad Mitterndorf: skład Polaków

Teraz przed zawodnikami pierwsze w sezonie loty narciarskie, a dla organizatorów próba generalna przed zaplanowanymi na styczeń 2024 roku mistrzostwami świata w tej specjalności, które odbędą się właśnie na obiekcie Kulm w Bad Mitterndorf. Ostatnie zmagania w tym miejscu odbyły się trzy lata temu, a najlepsi okazali się Piotr Żyła oraz Stefan Kraft.

Znamy już skład biało-czerwonych na konkursy w Austrii. W porównaniu do zawodów w Sapporo zaszła jedna zmiana - Pawła Wąska, który notuje słabszą dyspozycję, zastąpił Jakub Wolny. Ponadto zaprezentują się Kubacki, Żyła, Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł.

Relacje na żywo z konkursów PŚ w lotach w Bad Mitterndorf na sport.radiozet.pl w piątku [kwalifikacje] 27 stycznia do niedzieli 29 stycznia.

loader

RadioZET.pl/PAP