Obserwuj w Google News

Mieli rozpocząć sezon, a odwołali konkursy. Chwilę po zatwierdzeniu kalendarza

1 min. czytania
26.05.2023 18:17
Zareaguj Reakcja

Początek sezonu Letniego GP w skokach zostaje przesunięty. Wszystko przez decyzję organizatorów inauguracyjnego weekendu w Hinterzarten, którzy dzień po zatwierdzeniu kalendarza przez FIS ogłosili odwołanie konkursów. Wszystko przez problemy finansowe.

Kamil Stoch
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Konkursy w Hinterzarten miały zainaugurować nowy sezon Letniego GP w skokach narciarskich. Zgodnie z kalendarzem, który w czwartek zatwierdził FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) organizatorzy niemieckich zawodów z powodu kłopotów finansowych zdecydowali się anulować rywalizację na obiekcie Rothaus-Schanze.

Konkursy Letniego GP w Hinterzarten odwołane

"Podkreślamy, że nie podjęliśmy tej decyzji pochopnie. Była ona uzgadniania z Niemieckim Związkiem Narciarskim (DSV). Chcieliśmy w tym roku ożywić naszą tradycję letnich skoków narciarskich, ale rosnące koszty i nieuniknione ryzyko finansowe zmusiły nas do podjęcia trudnej decyzji o odwołaniu zawodów" - mówi Tanja Metzler, prezes Ski Club Hinerzarten w rozmowie z portalem sommerskispringen-hinterzarten.de.

Konkursy kobiet i mężczyzn z cyklu Letniego GP w Hinerzarten miały odbyć się na koniec lipca. W związku z decyzją władz skoczkowie będą musieli poczekać na otwarcie imprezy, której otwarcie automatycznie zostało przeniesione do francuskiego Courchevel (1-2 sierpnia).

RadioZET.pl