Obserwuj w Google News

Kuriozalny trening w Bad Mitterndorf. Takiej sytuacji jeszcze nie było!

1 min. czytania
27.01.2023 12:38
Zareaguj Reakcja

Organizatorzy konkursu lotów narciarskich w Bad Mitterndorf na skoczni Kulm doprowadzili do kuriozalnej sytuacji, gdy skoczkowie otrzymywali ponad 70 punktów rekompensaty za obniżoną belkę. Na szczęście to był tylko trening...

Kamil Stoch
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

W Bad Mitterndorf odbędą się pierwsze konkursy lotów narciarskich w sezonie 2022/2023, a obiekt Kulm powraca do pucharowego kalendarza po 3-letniej przerwie. W piątek odbędą się kwalifikacje, ale zawodnicy mają już za sobą pierwsze treningi. Premierowy z nich był kuriozalny.

Przez całą serię wiatr wiał z prędkością ok. metra na sekundę pod narty. Organizatorzy musieli jednak zmieniać belki w zależności od klasy zawodników. Efekt? Zmagania rozpoczęto z 18. platformy, a Halvor Egner Granerud i Dawid Kubacki ruszali z 4. To się oczywiście przełożyło na rekompensaty punktowe.

Redakcja poleca

Stoch dostał ponad 70 pkt za belkę

Doszło do kuriozalnej sytuacji, gdy Kamil Stoch i kilku innych skoczków jadących z 5. belki dostało... 72.8 pkt z tytułu obniżonej platformy startowej. Wymieniona wyżej dwójka miała jeszcze 5.6 pkt więcej.

Efekt? Pierwszy trening po skoku na odległość 230,5 m wygrał Stefan Kraft. Jego rodak Maximilian Steiner po locie na 236 m był dopiero 29., a wspomniany Stoch, który nie dofrunął do 200. metra (198.5 m), uplasował się na 13. pozycji.

Kwalifikacje na obiekcie Kulm w Bad Mitterndorf na żywo na sport.radiozet.pl w piątek 27 stycznia od godz. 13.

RadioZET.pl