Kubacki stracił koszulkę lidera PŚ, Żyła otarł się o podium w Bad Mitterndorf

28.01.2023 16:09

Dawid Kubacki po sobotnim konkursie lotów w Bad Mitterndorf stracił pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na rzecz Halvora Egnera Graneruda. Norweg zwyciężył w sobotniej rywalizacji na skoczni Kulm. Najlepszym z Polaków był Piotr Żyła, który zakończył zmagania na czwartym miejscu.

Dawid Kubacki
fot. PAP/EPA

W pierwszej serii z kapitalnej strony pokazał się Aleksander Zniszczoł, który ustanowił nowy rekord życiowy lotem na 222,5 metra, co dawało mu dziesiąte miejsce. Jeszcze lepiej zaprezentował się Piotr Żyła, który uzyskał 233,5 metra, będąc czwartym na półmetku. Kiepsko skoczył Dawid Kubacki, osiągając 194,5 metra, co dawało mu 15. pozycję, a 20. Kamil Stoch poleciał na 186,5 metra.

Na prowadzeniu był Halvor Egner Granerud (238 metrów), a za nim znaleźli się Domen Prevc (236 metrów) i Stefan Kraft (232,5 metra).

Żyła blisko podium, Kubacki stracił żółty plastron lidera PŚ

W serii finałowej pierwsza czwórka zachowała swoje pozycje. Mimo kapitalnego lotu Piotra Żyły na 226,5 metra rywale zdołali utrzymać się na podium, a w zawodach triumfował Granerud, który jednocześnie został nowym liderem klasyfikacji Pucharu Świata.

Awans o pięć miejsc zanotował Dawid Kubacki, który zdecydowanie poprawił się w drugiej próbie, uzyskując 230,5 metra. Dalej od swojego pierwszego skoku poleciał Kamil Stoch, osiągając 203 metry, co dało mu ostatecznie 17. pozycję. Dwie lokaty niżej uplasował się Aleksander Zniszczoł (165,5 metra).

W niedzielę w Bad Mitterndorf odbędzie się drugi konkurs indywidualny. Początek zmagań zaplanowano o godzinie 14:15. Wcześniej rywalizację poprzedzą kwalifikacje.

RadioZET.pl