Obserwuj w Google News

Dalekie loty Polaków w Vikersund, Kraft zwycięzcą prologu

1 min. czytania
17.03.2023 18:12
Zareaguj Reakcja

Dawid Kubacki był najlepszym z Polaków w czasie piątkowego prologu w Vikersund, zajmując piąte miejsce. Awansu do sobotniego konkursu z biało-czerwonych nie wywalczył jedynie Paweł Wąsek. Triumfatorem zmagań został Stefan Kraft.

Dawid Kubacki
fot. imago/Eibner Europa/EAST NEWS

Polacy bardzo dobrze spisali się podczas piątkowego prologu na mamucie w Vikersund. Aż czterech z nich uplasowało się w pierwszej "dwudziestce", a pięciu przekroczyło 200. metr. Najlepszym z zespołu okazał się siódmy Dawid Kubacki, który osiągnął 235 metrów. Na 14. lokacie znalazł się Piotr Żyła (213,5 metra), a dwie pozycje za nim uplasował się Kamil Stoch (209 metrów).

Nieco dalej poleciał Andrzej Stękała, który został sklasyfikowany na 20. miejscu po locie na 217,5 metra. Za punktem K lądował też Aleksander Zniszczoł (30. miejsce po locie na 203 metry).

Dobry występ Polaków w prologu w Vikersund

Jedynym biało-czerwonym, który nie przebrnął kwalifikacji był Paweł Wąsek, który osiągnął 165 metrów, co dało mu 47. pozycję.

Redakcja poleca

Zwycięzcą prologu został Stefan Kraft (239 metrów). Sobotni konkurs z cyklu Raw Air rozpocznie się o godzinie 16:30. Relację na żywo będzie można śledzić na naszym portalu.

RadioZET.pl