Zamknij

Kosmiczy hat-trick Dawida Kubackiego. Rywale mogli tylko patrzeć

08.12.2022 19:35

Dawid Kubacki potwierdził wielką formę w czasie czwartkowych zmagań Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Aktualny lider PŚ zwyciężył we wszystkich trzech treningach, pozostawiając konkurencję daleko w tyle. Z dobrej strony pokazał się także Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Dawid Kubacki
fot. Fotostand / Wagner via www.imago-images.de/Imago Sport and News/

Dawid Kubacki nie miał sobie równych w czasie czwartkowych zmagań w Titisee-Neustadt. Mistrz świata z Seefeld w pierwszej próbie poleciał ma 139,5 metra i o 0,1 punktu pokonał Halvora Egnera Graneruda. Dziewiątą pozycję wywalczył Kamil Stoch, a dziesiąty był Aleksander Zniszczoł.

W drugiej części Kubacki poszybował jeszcze dalej - na 143. metr. Daniel Andre Tande, który lądował dwa metry bliżej stracił do reprezentanta Polski prawie osiem punktów. Na 13. miejscu sklasyfikowany został Stoch, a 23. był Piotr Żyła.

Trzecia seria treningowa to kropka nad i całego dnia. Kubacki, uzyskując 138 metrów przypieczętował hat-tricka, mając ponad dwa punkty nad Kristofferem Sundalem. Czwarty był Żyła, a Stoch wywalczył siódmą lokatę.

Na piątek i niedzielę zaplanowano konkurs indywidualny. Z kolei w sobotę w Titisee-Neustadt odbędą się zawody drużyn mieszanych.

loader

RadioZET.pl