Zamknij

Problemy na Wielkiej Krokwi. Puchar Świata w Zakopanem zagrożony?

07.12.2022 11:15

Wyciąg na Wielką Krokiew od wiosny jest zepsuty. To jedyny środek transportu na górę skoczni, na której w dniach 13-15 stycznia 2023 roku mają się odbyć zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jeśli nie zostanie naprawiony, zmagania mogą zostać odwołane. Nowe wieści w tej sprawie przekazał portal Wirtualna Polska Sportowe Fakty.

Wielka Krokiew
fot. Pawel Murzyn/East News

Usterka na Wielkiej Krokwi nie wydaje się poważna. Na wyciągu pękło koło, które napina linę nośną kolejki krzesełkowej. Od wiosny nikt nie zajął się jednak problemem, a za nieco ponad miesiąc na tym obiekcie pojawią się najlepsi skoczkowie narciarscy świata. Czy w związku z tym zawody mogą zostać odwołane? Jak przekazał Wirtualnej Polsce Sportowym Faktom dyrektor Pucharu Świata w Zakopanem Wojciech Gumny, na dziś nie ma takich obaw.

- Ja od dyrektora COS-u w Zakopanem, a Adam Małysz od ministra sportu Kamila Bortniczuka, otrzymaliśmy zapewnienie, że wyciąg na Wielkiej Krokwi będzie na pewno gotowy na Puchar Świata. Tym samym rozegranie zawodów jest niezagrożone - powiedział.

Trwa naprawa wyciągu na Wielkiej Krokwi

Gumny dodał, że wreszcie coś zaczęło się dziać w tej sprawie. - Potwierdzam, że od kilku dni prace naprawcze na wyciągu już trwają. Ten wyciąg był dla nas jedynym zagrożeniem od strony organizacyjnej. Ale skoro prace już trwają i mamy zapewnienia od COS-u i ministra sportu, to jeszcze raz mogę powiedzieć, że Puchar Świata w Zakopanem jest niezagrożony - dodał.

Zawody PŚ w Zakopanem odbędą się w dniach 13-15 stycznia 2023 roku. W sobotę zaplanowano konkurs drużynowy, natomiast dzień później zawodnicy będą rywalizowali indywidualnie. To będą pierwsze konkursy po 71. Turnieju Czterech Skoczni.

loader

RadioZET.pl