Obserwuj w Google News

Kłopoty ze zdrowiem Kubackiego. Thurnbichler ujawnił nowe informacje

2 min. czytania
20.11.2023 16:28
Zareaguj Reakcja

Thomas Turbichler przekazał nowe informacje w sprawie stanu zdrowia Dawida Kubackiego. Trener polskiej kadry dał nadzieję na to, że polski mistrz pojawi się na starcie rozpoczynającego się w piątek Pucharu Świata. - Jestem w zasadzie przekonany, że stanie na starcie konkursów w Ruce - powiedział.

Dawid Kubacki
fot. Pawel Murzyn/East News

Dawid Kubacki zaniepokoił fanów po tym, jak okazało się, że zmaga się z chorobą. Jak się jednak okazało, nie jest ona poważna. - To drobna infekcja. Dawid ma nieco podwyższoną temperaturę. W Lillehammer odbył dwa treningi na skoczni, podczas których zaprezentował udane próby. Jest szansa, że w piątek znowu sprawdzi się na skoczni - powiedział trener Turnbichler, cytowany przez skijumping.pl. Teraz przedstawił nowe informacje w rozmowie z portalem sport.pl. - Dawid już w podróży do Lillehammer wspominał, że zaczyna się czuć gorzej. Potem mieliśmy pierwszy dzień na miejscu i sesję treningową na skoczni. Skakał, ale dostał wysokiej temperatury. Wziął udział w drugiej sesji, chciał spróbować, ale widzieliśmy, że się męczy i odpuściliśmy. Wszystko po to, żeby wyzdrowiał - zdradził.

Chcieliśmy, żeby skoczył jeszcze w piątek, podczas ostatniej sesji w Lillehammer, ale się nie udało. W skokach, które oddał, wszystko wyglądało nieźle, składał poszczególne elementy w całość. Teraz gdy wróciliśmy do Polski, to już tylko kwestia pełnego wyzdrowienia i odpowiedniej aktywacji ciała. Tak, żeby czuł się dobrze i świeżo przed pierwszymi zawodami w Ruce. Jesteśmy dobrej myśli - Thomas Turbichler dla sport.pl

Rusza Puchar Świata 2023/2024 w skokach narciarskich

Podczas Pucharu Świata w Ruce zobaczymy na starcie pięciu reprezentantów. Na liście nie zabrakło Kubackiego, oprócz którego zobaczymy Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Aleksandra Zniszczoła i Pawła Wąska. Zmagania rozpoczną się już w piątek. Kwalifikacje zaplanowano na godzinę 16.00. W sobotę i niedzielę przyjdzie czas na konkursy indywidualne.

Tytułu najlepszego skoczka Pucharu Świata bronić będzie Norweg Halvor Egner Granerud, który wyprzedził Austriaka Stefana Krafta i Słoweńca Anze Laniska. W poprzednim sezonie najlepszy z Polaków był Kubacki, który w klasyfikacji generalnej uplasował się na czwartym miejscu. Żyła był szósty, a Stoch czternasty.

Źródło: Radio ZET/sport.pl/skijumping.pl

Nie przegap