Zapadła decyzja ws. Kamila Stocha. Trener Polaków nie miał wątpliwości

05.02.2023 18:30

Po dramacie Kamila Stocha w Willingen zapadła spodziewana decyzja w sprawie jego startu w Lake Placid. - Kamil zostanie w domu - zdradził trener Polaków Thomas Thurnbichler na antenie Eurosportu.

Thurnbichler podjął decyzję ws. Kamila Stocha
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kamil Stoch z pewnością nie będzie dobrze wspominał weekendu skoków w niemieckim Willingen. Najpierw w sobotę Polak uplasował się w trzeciej dziesiątce konkursu, a dzień później nawet w nim nie wystartował, ponieważ  odpadł w kwalifikacjach.

Jest decyzja w sprawie Stocha

Na słabą formę Stocha błyskawicznie zareagował trener reprezentacji Polski Thomas Thurnbichler. O swojej decyzji dotyczącej startu Stocha w przyszłotygodniowych zawodach PŚ w skokach narciarskich w Lake Placid poinformował na antenie Eurosportu.  - Kamil zostanie w domu - powiedział krótki po niedzielnym konkursie Austriak.

loader

Thurnbichler kontynuował i przed kamerami powiedział, co zaleci Stochowi. - Po pierwsze musi się zrelaksować. Dopiero, gdy będzie miał świeżą głowę, to wróci. Wiemy, że się nie podda - ocenił Thurnbichler.

Kto wystartuje za Stocha?

Austriak zdradził, że jeszcze nie podjął decyzji, kto zastąpi Stocha. - Wciąż nad tym dyskutujemy, kto poleci do Stanów Zjednoczonych. musimy zorganizować loty, też musimy brać pod uwagę budżet. jeśli coś zmieniamy w ostatniej sekundzie to wyniesie to więcej. To także będzie miało wpływ na decyzję - wyjaśnił szkoleniowiec.

RadioZET.pl/Eurosport