Obserwuj w Google News

Kapitalny konkurs Polaków w Szczyrku. Dwóch biało-czerwonych na podium

1 min. czytania
06.08.2023 11:14
Zareaguj Reakcja

Aleksander Zniszczoł zajął drugie, natomiast Piotr Żyła trzecie miejsce w konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Szczyrku. Zawody zwyciężył Bułgar Władimir Zografski.

Żyła i Zniszczoł
fot. PAP/Grzegorz Momot

Bułgar Władimir Zografski wygrał sobotni konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Szczyrku. Drugie miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, trzecie Piotr Żyła, a czwarte Maciej Kot.

Do rywalizacji przystąpiło dziewięciu biało-czerwonych, z czego tylko Marcin Wróbel nie zdołał zakwalifikować się do rundy finałowej. W pierwszej odsłonie konkursu skoczył 88,0 m i zajął 47. miejsce.

Redakcja poleca

Kapitalny konkurs Polaków w Szczyrku

Zwycięzca zawodów po pierwszej serii zajmował dziewiąte miejsce, ale miał świetną drugą próbę. Skoczył 106,5 m, co jest rekordem skoczni podczas letnich zawodów. Tuż za podium uplasował się Maciej Kot, który był po pierwszej serii wiceliderem. Miejsca pozostałych Polaków, którzy wystartowali w drugiej serii: 12. Dawid Kubacki, 20. Kamil Stoch, 21. Klemens Murańka, 22. Paweł Wąsek, 23. Kacper Juroszek.

W trakcie zawodów były zmienne warunki atmosferyczne. Zawodnicy musieli liczyć nie tylko na swoje umiejętności, ale także na korzystny wiatr. Szczęście miał np. Kot, a na gorsze warunki trafił Kubacki.

W niedzielę zostanie przeprowadzony zarówno konkurs indywidualny mężczyzn (kwalifikacje rozpoczną się o 11.30, pierwsza seria konkursowa o godz. 13), jak i kobiet (17.30, w tym przypadku nie będzie kwalifikacji). Polska w tym dniu będzie mogła wystawić tylko pięciu zawodników. Zgodnie z informacją PZN będą to: Kot, Kubacki, Stoch, Zniszczoł, Żyła.

RadioZET.pl/PAP