Obserwuj w Google News

Kamil Stoch ujawnił, dlaczego nie robi zdjęć z kibicami. „Mam swój system”

2 min. czytania
06.09.2023 23:39
Zareaguj Reakcja

Kamil Stoch w Hejtparku prowadzonym przez Tomasza Smokowskiego zdradził, dlaczego czasem nie zatrzymuje się na prośby kibiców, którzy chcą zrobić sobie z nim wspólne zdjęcie lub dostać autograf. - Mam swój system. Nie robię zdjęć i nie daję autografów przed zawodami ani w trakcie. Zawsze po. Zostaję aż gasną światła – powiedział mistrz olimpijski.

 Kamil Stoch ujawnił, dlaczego nie robi zdjęć z kibicami. „Mam swój system”
fot. Damian Klamka/East News

Kamil Stoch w Hejtparku powiedział też, że jego zachowanie przed zawodami często zależy od nastroju, który bywa różny. Nie zmienia się to, że, jak sam mówi, zawsze stara się wyjść do kibiców, którzy przyjeżdżają na skocznie, by spotkać naszych skoczków w i obejrzeć ich na żywo.

- Wiele czynników ma wpływ na moje samopoczucie. Miewam dni, kiedy jestem bardzo otwarty przed zawodami. Śmieję się, czasem idę do kibiców, coś pożartuję. Mam swój system, że nie robię zdjęć i nie daję autografów przed zawodami ani w trakcie. Zawsze po. Zostaję aż gasną światła, ale gdy jest grupka kibiców, to poświęcam im czas. Bywa, że żartuję przed zawodami, ale i czasem jestem skupiony i zamykam się w takim kokonie własnego bezpieczeństwa i własnych myśli – wyznał Kamil Stoch.

Kamil Stoch wróci do rywalizacji w Pucharze Świata od 25 listopada 2023 roku. Cały cykl rywalizacji w skokach potrwa do 24 marca 2024. Kadra A polskich skoczków narciarskich od nowego sezonu będzie liczyła sześciu zawodników. Pod wodzą Thomasa Thurnbichlera pozostaje Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, a także Aleksander Zniszczoł oraz 21-letni Kacper Juroszek. Dwaj ostatni zaliczyli awans z kadry B.

Kadrę B od nowego sezonu będzie prowadził David Jiroutek z Czech. Pod nowym szkoleniowcem ma pracować Jan Habdas, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Adam Niżnik oraz Jakub Wolny.