Obserwuj w Google News

Kamil Stoch szczery do bólu. To wyznanie aż chwyta za serce

2 min. czytania
07.09.2023 08:59
Zareaguj Reakcja

Kamil Stoch zdecydował się na piękne i bardzo szczere wyznanie podczas programu "Hejtpark" w Kanale sportowym. - To jest prawdziwa miłość - mówił, odnosząc się do skoków narciarskich, gdzie z sukcesami rywalizuje już od wielu lat.

Kamil Stoch
fot. YouTube/Kanał sportowy

Kamil Stoch nie udziela wywiadów zbyt często. Jak się jednak okazuje, potrafi otworzyć się przed dziennikarzami. W rozmowie z Tomaszem Smokowskim w "Hejtparku" opowiedział o swojej pasji. - To jest prawdziwa miłość. Szczera  Wszystko razem wzięte. Uwielbiam to robić. Uwielbiam być w powietrzu. Te kilka sekund... to wynagrodzenie za wszystko. Nic mi tego nie zastąpi - mówił. Widać było, że towarzyszyły mu ogromne emocje.

Skoczek narciarski poruszył też temat zawodów i wyjaśnił, dlaczego odmawia czasem zdjęć z kibicami. - Mam swój system. Nie robię zdjęć i nie daję autografów przed zawodami ani w trakcie. Zawsze robię to po. Zostaję aż gasną światła - ujawnił.

Kamil Stoch wystąpił w "Hejtparku" na Kanale sportowym

Stoch pozwolił sobie na wizytę w Kanale sportowym, ale nie oznacza to, że ma wolne w treningach. 36-latek przygotowuje się do kolejnego sezonu Pucharu Świata, który wystartuje pod koniec listopada. Pierwsze zawody odbędą się w fińskiej Ruce. Do Polski skoczkowie zawitają dopiero 13 stycznia. Rywalizować będą na skoczniach w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem. Sezon tradycyjnie już zakończy się w Planicy. Ostatnie zawody zaplanowano na 24 marca 2024 roku.

Poprzedni sezon Pucharu Świata nie był dla Stocha zbyt udany. W klasyfikacji generalnej zajął dopiero 14. miejsce. Ani razu nie udało mu się stanąć na podium. Trzykrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich z pewnością liczy na to, że w sezonie 2023/2024 będzie lepiej. Oprócz niego kadrę pierwszej reprezentacji na nadchodzący Puchar Świata utworzą Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek.