Obserwuj w Google News

Igrzyska Europejskie. Transmisja skoków narciarskich. Gdzie obejrzeć?

2 min. czytania
28.06.2023 16:57
Zareaguj Reakcja

Konkursy w Zakopanem, które są częścią trwających Igrzysk Europejskich, ruszyły w ten wtorek. Na średniej i wielkiej krokwi odbędą się zawody kobiet oraz mężczyzn, a do tego tzw. mikst. Sprawdź, gdzie obejrzeć pierwszy konkurs indywidualny skoczków. Transmisja będzie dostępna w TV i stream online w internecie. Relacja i wyniki skoków na Igrzyskach Europejskich na naszym portalu od godziny 17.30.

Konkurs w Zakopanem - transmisja. Gdzie oglądać Igrzyska Europejskie?
fot. MAREK DYBAS/REPORTER

Konkursy w ramach Igrzysk Europejskich to rzadki przypadek zawodów, które są organizowane pomiędzy zimowym a letnim sezonem skoków narciarskich. Rywalizacja w Planicy zakończyła się na początku kwietnia tego roku, a na igielicie rozpocznie się pod koniec lipca w Hinterzarten. Skoczkowie są już w trakcie sezonu przygotowawczego, jednak ich forma w trakcie zawodów to duży znak zapytania.

O medale w pięciu konkurencjach walczyć ma tu 111 zawodniczek i zawodników z 17 krajów. W polskiej kadrze kobiet znalazła się Nicole Konderla, Anna Twardosz, Paulina Cieślar, Wiktoria Przybyła oraz Pola Bełtowska, a w skład drużyny męskiej wejdzie Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek.

Konkursy w Zakopanem odbędą się na obiekcie średnim HS-105 oraz na Wielkiej Krokwi – HS-140.

Redakcja poleca

Konkurs w Zakopanem podczas Igrzysk Europejskich. Transmisja

Za nami jest już pierwszy trening, seria próbna i konkurs indywidualny kobiet na skoczni HS-105, a czekamy na konkurs indywidualny mężczyzn (środa 28 czerwca), konkurs drużyn mieszanych (czwartek 29 czerwca, oba konkursy na HS-105), oraz na konkurs indywidualny kobiet i konkurs mężczyzn na Wielkiej Krokwi (piątek i sobota).

Transmisję TV z konkursu indywidualnego skoczków Igrzysk Europejskich w Zakopanem na żywo można obejrzeć w TVP Sport i online stream na tvpsport.pl. Początek transmisji o godz. 17:15. Konkurs rozpocznie się o godz. 17:30.

RadioZET.pl/PAB