,

Iga Świątek przesłała Kubackim wyrazy wsparcia. "Dużo sił"

20.03.2023 23:02

Iga Świątek przesłała wyrazy wsparcia Dawidowi i Marcie Kubackim w związku z chorobą żony polskiego skoczka. Najlepsza tenisistka świata pod postem zamieszczonym na Instagramie napisała krótko: „Dużo sił”.

Iga Świątek przesłała Kubackim wyrazy wsparcia. "Dużo sił"
fot. Pawel Murzyn/East News

Dawid Kubacki w niedzielę wycofał się z zawodów w norweskim Vikersund. Jak poinformował, powodem tej decyzji jest choroba jego żony, która przebywa w szpitalu w Nowym Targu, gdzie lekarze walczą o jej życie.

Pod postem, w którym Kubacki poinformował o swojej sytuacji rodzinnej, zawodnicy, działacze, a także osoby z całego świata sportu, przesyłali skoczkowi i jego żonie wyrazy wsparcia. - Wszystkiego dobrego dla ciebie i twojej rodziny. Mam nadzieję, że sprawy wyjdą na dobre – napisał Karl Geiger. Podobnie Peter Prevc i Stefan Kraft, którzy także życzyli Kubackim wyjścia z trudnej sytuacji.

Wśród licznych wyrazów wsparcia, były też te od polskich sportowców: m.in. od siatkarki Joanny Wołosz, siatkarza Piotra Nowakowskiego, czy Igi Świątek, liderki rankingu WTA. „Dużo sił” – napisała Polka.

Marta Kubacka trafiła do szpitala. Świat sportu przesyła wyrazy wsparcia 

Kilka słów otuchy dla Marty i Dawida Kubackich przesłał też zwycięzca Pucharu Świata w punktacji generalnej i turnieju Raw Air Halvor Egner Granerud. Rywal Polaka najpierw wpisał się na profilu Kubackiego w mediach społecznościowych, a później wyjaśnił swoje zaniepokojenie mediom.

- O tym, że Dawid wycofał się dowiedziałem się 15 minut przed kwalifikacjami w niedzielę. Nic nie rozumiałem jednak czułem, że dzieje się coś bardzo poważnego i są wyższe powody, aby opuścić tak szybko Norwegię. Dopiero jego wpis na Instagramie uświadomił mi powagę tej sytuacji. Mogę mieć tylko nadzieję, że wszystko zakończy się dobrze - powiedział Granerud agencji prasowej NTB.

RadioZET.pl/PAB

Logo radiozet Dzieje się