Zamknij

Iga Świątek nie ogarnia skoków narciarskich. Odpowiedział jej Kamil Stoch

Krzysztof Sobczak
20.01.2023 12:02

- Nie ogarniam skoków. Oglądam to, za bardzo nie wiedząc, na co patrzę. Te przeliczniki za wiatr itd. - wypaliła Iga Świątek po szybkim zwycięstwie z Cristiną Bucsą w 3. rundzie Australian Open 2023. Jej szczera wypowiedź "dotarła" do Japonii, gdzie aktualnie rywalizują skoczkowie. Tenisistce odpowiedział Kamil Stoch.

Kamil Stoch i Iga Świątek
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews / MARTIN KEEP/AFP/East News

Iga Świątek w piątek efektownie pokonała Cristinę Bucsę (100 WTA) 6:0, 6:1 i w 55 minut awansowała do 4. rundy wielkoszlemowego Australian Open 2023. W niej na liderkę rankingu tenisistek czeka już bardzo poważna przeszkoda, bo po drugiej stronie siatki stanie mistrzyni Wimbledonu 2023 Jelena Rybakina.

- Cieszę się, że zachowywałam koncentrację, trzymałam się nakreślonej taktyki. Nie chciałam dać Cristinie okazji do powrotu w meczu - mówiła po spotkaniu 21-letnia podopieczna Tomasza Wiktorowskiego.

Świątek nie ogarnia skoków. Stoch... też nie

Kibice śmiali się, że Polka tak szybko rozprawiła się z Hiszpanką, by zdążyć jeszcze na transmisję ze skoków narciarskich w Sapporo. Zawodniczka przyznała, że woli jednak pozostać przy swojej dyscyplinie i będzie kibicować Hubertowi Hurkaczowi, który wkroczył na kort kilkadziesiąt minut po niej. Szczerze zdradziła, że niewiele wie o skokach.

- Nie ogarniam skoków. Oglądam to, za bardzo nie wiedząc, na co patrzę. Te przeliczniki za wiatr itd. - wypaliła trzykrotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych. Na to wyznanie odpowiedział trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich, Kamil Stoch.

- W sumie to ja sam nie ogarniam. Ja mam tylko zapiąć narty i jechać. Później mi pokazują, który jestem. Także spoko Iga - śmiał się reprezentant Polski, zapytany o Igę Świątek przez Kacpra Merka z Eurosportu.

Kamil Stoch w piątkowym konkursie w Sapporo zajął 4. miejsce, najlepsze w sezonie. Wygrał Ryouyu Kobayashi przed Dawidem Kubackim i Halvorem Egnerem Granerudem.

loader

RadioZET.pl