Granerud skomentował walkę z Kubackim. Mocne słowa tuż przed konkursem

26.01.2023 18:17

Halvor Egner Granerud zbliża się do Dawida Kubackiego w klasyfikacji Pucharu Świata. W najbliższy weekend zawodnicy zmierzą się w pierwszych konkursach w lotach. Norweg w rozmowie z portalem dagbladet.no przyznał, że w zmaganiach w Bad Mitterndorf może zaprezentować się lepiej od Polaka.

Granerud i Kubacki
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News, WOJCIECH MATUSIK/Polska Press/East News

Od początku sezonu Pucharu Świata Dawid Kubacki prowadzi w klasyfikacji generalnej. Jednak po weekendzie w Sapporo jego przewaga drastycznie zmalała. Wszystko przez Halvora Egnera Graneruda, który od Turnieju Czterech Skoczni prezentuje doskonałą formę. Dzięki dyspozycji Norweg przed PŚ w Kulm zbliżył się do mistrza świata z Seefeld na 48 punktów.

loader

Oznacza to, że w trakcie rywalizacji w Pucharze Świata w lotach w Bad Mitterndorf Granerud powalczy o odbiór żółtego plastronu lidera. Tuż przed wylotem do Austrii zdobywca Kryształowej Kuli w sezonie 2020/21 w wywiadzie dla serwisu dagbladet.no był niezwykle pewny swego.

Skoki narciarskie w Bad Mitterndorf o innej godzinie. O której konkursy?

Wymowne słowa Graneruda o walce z Kubackim w PŚ

- Ani ja, ani Kubacki nie jesteśmy specjalistami w lotach. Możliwe, że on przyjedzie na Kulm i zaprezentuje się w stylu, w jakim jeszcze nie widzieliśmy go w lotach narciarskich. Ale czuję, że to ja jestem na lepszej pozycji, jeśli chodzi o skocznie mamucie - mówił norweski zawodnik.

W piątek zaplanowano trening i kwalifikacje. Z kolei w sobotę i niedzielę odbędą się dwa konkursy indywidualne.

RadioZET.pl