Obserwuj w Google News

Adam Małysz na egzaminie ósmoklasisty. CKE zaskoczyło uczniów

2 min. czytania
23.05.2023 13:26
Zareaguj Reakcja

Niespodzianka na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego. W jednym z pytań Centralna Komisja Egzaminacyjna zaskoczyła uczniów, nawiązując do jednego z cytatów... Adama Małysza.

Adam Małysz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

We wtorek 23 maja około pół miliona uczniów przystąpiło do egzaminu ósmoklasisty. Na rozwiązanie 19 zadań, w tym w napisaniu wypracowania mieli 120 minut. Ośmioklasiści musieli zmierzyć się z m.in. fragmentem "Balladyny" Juliusza Słowackiego, ale ku zdziwieniu wielu nie zabrakło sportowego elementu.

Adam Małysz na egzaminie ósmoklasisty

W jednym z zadań otwartych uczniowie musieli streścić opublikowany w arkuszu tekst Jolanty Marii Berent "Odblokuj swój talent". Jednocześnie ósmoklasiści musieli wskazać, czy akapit tego tekstu jest zgodny z... przytoczoną wypowiedzią Adama Małysza.

Egzamin ósmoklasisty 2023: Mamy odpowiedzi z języka polskiego

"Adam Małysz - znany skoczek narciarski - powiedział: Sam dar nie wystarczy. On może w tobie drzemać i nigdy się nie obudzić, jeśli sam nie zechcesz go obudzić" - czytamy w arkuszu CKE.

"Czy wypowiedź Adama Małysza jest zgodna z treścią ostatniego akapitu tekstu >>Odblokuj swój talent<<? Uzasadnij odpowiedź. nie cytuj sformułowań z tekstu Jolanty Marii Berent" - czytamy w poleceniu.

348374449_1058827131759977_430559319457962887_n
fot. CKE

Za poprawne udzielenie odpowiedzi uczniowie mogli zyskać jeden punkt. W środę uczniów czeka egzamin z matematyki, a kolejnego dnia podejmą do części z języka obcego.

Redakcja poleca

Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca. Wynik egzaminu ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

RadioZET.pl