,

"Drogiemu Dawidowi i kochanej Martusi". Piękny gest Stocha po konkursie w Lahti

25.03.2023 20:02

Kamil Stoch, który w sobotę zajął wraz z Piotrem Żyłą, Aleksandrem Zniszczołem i Pawłem Wąskiem trzecie miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti, zadedykował ten sukces Marcie i Dawidowi Kubackim. Żona Dawida przebywa obecnie w szpitalu z powodu problemów kardiologicznych.

Kamil Stoch
fot. Eurosport/screen

Polscy skoczkowie po dość nieudanym cyklu Raw Air w ich wykonaniu przenieśli się do fińskiego Lahti, gdzie rozpoczęli od znakomitego występu. W sobotę w konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich zajęli trzecie miejsce w składzie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek.

W zawodach nie wziął udziału Dawid Kubacki, który w poniedziałek poinformował, że jego żona Marta znajduje się w ciężkim stanie w szpitalu z powodów kardiologicznych i walczy o życie. W sobotę przekazał jednak, że jej stan na szczęście się ustabilizował.

Piękny gest Stocha po konkursie w Lahti

Wobec dramatu, jaki rozgrywa się obecnie w życiu Kubackich, nie przechodzi obojętnie żaden polski fan skoków, a już na pewno nie koledzy z drużyny, którzy regularnie przekazują parze słowa wsparcia. Nie inaczej było w sobotę, gdzie na ten temat wypowiedział się Stoch.

- Podium dedykujemy naszemu Dawidowi i kochanej Martusi. Trzymamy za was kciuki i sercem jesteśmy z wami - powiedział na antenie Eurosportu.

Wcześniej w podobny sposób mówił o dramacie Kubackich trener reprezentacji Polski - Thomas Thurnbichler. - Rano otrzymaliśmy pozytywne informacje i to była świetna wiadomość dla drużyny. To dodało dodatkowej motywacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnych wieści na temat sytuacji zdrowotnej żony Dawida - przyznał austriacki szkoleniowiec na antenie "Eurosportu".

Już w niedzielę 26 marca odbędzie się na skoczni w Lahti konkurs indywidualny. Kwalifikacje do niego zaplanowano na godzinę 13:30, zaś same zawody - na 15:15. Śledź relację live online i wyniki skoków w Lahti na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl/Eurosport

Logo radiozet Dzieje się