,

Wpis Kubackiego dotarł do światowej federacji. Wydano specjalny komunikat

20.03.2023 18:58

"Wszyscy uwielbiamy oglądać Twój niesamowity wysiłek i wolę odnoszenia sukcesów, ale rodzina zawsze jest na pierwszym miejscu" - napisano w komunikacie Światowej Federacji Narciarskiej po dramacie, jaki spotkał Dawid Kubackiego. W poniedziałek skoczek poinformował, że jego żona Marta walczy o życie w szpitalu.

Dawid Kubacki
fot. WOJCIECH MATUSIK/Polska Press/East News

"Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie" - zdradził w poniedziałek Dawid Kubacki. Lider reprezentacji Polski skoczków narciarskich uciął w ten sposób spekulacje na temat swojej absencji w niedzielnym finale cyklu Raw Air w Vikersund. Dodał, że dla niego ten sezon już się zakończył.

Wiadomość przekazana przez mistrza świata z Seefeld i brązowego medalistę MŚ w Planicy wstrząsnęła całym środowiskiem. Na jego dramat zareagowali koledzy z Pucharu Świata, m.in. Halvor Egner Granerud i Stefan Kraft, a także trener biało-czerwonych Thomas Thurnbichler. Specjalny komunikat i apel wystosowała też Międzynarodowa Federacja Narciarska.

Komunikat FIS ws. Dawida i Marty Kubackich

"Dawid, jesteśmy bardzo zasmuceni wiadomością dotyczącą twojej żony. Wszyscy uwielbiamy oglądać twój niesamowity wysiłek i wolę odnoszenia sukcesów, ale rodzina zawsze jest na pierwszym miejscu bez względu na trwające zawody" - napisano. "Jako rodzina skoków narciarskich wspieramy cię z całych sił i przesyłamy najlepsze życzenia Marcie. Mamy nadzieję, że wasza prywatność będzie respektowana i uprzejmie prosimy o to fanów. Nasze myśli są z wami, Dawidzie i Marto. Bądźcie silni!" - dodano.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się