Kubacki bezkonkurencyjny w kwalifikacjach. Siedmiu Polaków w konkursie

09.12.2022 11:24

Dawid Kubacki w fenomenalnym stylu wygrał kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. W zawodach zobaczymy komplet siedmiu Polaków.

Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje w Titisee-Neustadt

Dawid Kubacki jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2022/2023, a w Titisee-Neustadt czuje się jak ryba w wodze. 32-latek, mistrz olimpijski z Pekinu, w czwartek wygrał wszystkie trzy serie treningowe, a i w piątkowych kwalifikacjach nie dał rywalom najmniejszych szans. Skok na odległość 145 m dał mu pewne 1. miejsce. To tylko 3 m bliżej od rekordu skoczni należącego do Domena Prevca.

Za plecami Polaka ze stratą 4.8 pkt uplasował się Halvor Egner Granerud. Trzeci był Anze Lanisek, ale on uzyskał notę już o 13.3 pkt słabszą od reprezentanta biało-czerwonych. Stefan Kraft, który w klasyfikacji generalnej traci tylko pięć punktów do Kubackiego, uplasował się w eliminacjach na 13. miejscu.

Skoki w Titisee-Neustadt: wyniki kwalifikacji

W kwalifikacjach wystąpiło siedmiu Polaków i wszyscy wystąpią w piątkowym konkursie. Najdłużej drżeliśmy o Tomasza Pilcha, ale i on z ostatnim wynikiem zdołał wedrzeć się do zawodów. W czołowej dziesiątce zmieścił się za to Piotr Żyła (7.).

Jury często zmieniało belki. Wiatr wiał pod narty, ale z różną prędkością. Konkurs rozpocznie się o godz. 11:45.