Obserwuj w Google News

"Druga nieprzespana noc". Kubacki ujawnił, z czym zmagał się przed MŚ

1 min. czytania
03.03.2023 20:55
Zareaguj Reakcja

Dawid Kubacki w piątkowym konkursie zdobył brązowy medal mistrzostw świata w Planicy. W wywiadzie przed kamerami Eurosportu Polak zdradził, z czym musiał zmagać się przed startem zawodów. - - Nie czułem się dzisiaj najlepiej, druga z kolei nieprzespana noc, ale wiedziałem, co mam robić i tego się trzymałem - mówił.

Dawid Kubacki
fot. JURE MAKOVEC/AFP/East News

Piątkowym konkursie mistrzostw świata w Planicy wygrał reprezentant gospodarzy Timi Zajc, drugi był Ryoyu Kobayashi. Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Kubacki. Polak w rozmowie z Eurosportem zdradził, że w ostatnim czasie musiał walczyć z przeciwnościami losu.

Redakcja poleca

Dawid Kubacki ocenił swój skok Planicy

- Mimo tego, że nie czułem się rewelacyjnie, to wiedziałem, że potrafię skoczyć i że noga pcha, bo mieliśmy wcześniej rozruch i ta energia była, więc to mnie uspokajało - przyznał Kubacki po konkursie przed kamerą Eurosportu.

W pierwszej serii reprezentant Polski był czwarty. W finale pofrunął jednak na odległość 135 metrów, co dało mu brązowy medal. - Byłem pewny siebie przed finałem. Myślałem, że może ta loteryjka trochę lepiej obróci się na moją korzyść w tej drugiej serii, ale obróciła się wystarczająco, jest medal. Wiadomo, że zawsze chciałoby się więcej, ale z tego z pewnością będę się cieszył, patrząc na wszystkie okoliczności - stwierdził.

Już jutro czeka nas rywalizacji w konkursie drużynowym. Thomas Thurnbichler wystawił najmocniejszy skład. O podium powalczą Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł.

RadioZET.pl/Eurosport